Mass Effect Legendary Edition Steam’de Global Satışlarda İlk Sıraya Kuruldu

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

İki gün önce birçok Mass Effect hayranlarının beklediği gün çatmış ve serinin tamamını görsel anlamda adeta zirveye çıkaran remaster, Mass Effect Legendary Edition piyasaya çıkmıştı. Mass Effet trilojisini grafiksel ve teknik anlamda zenginleştiren bu oyun, olumlu yorumlarla başlasa da çok geçmeden Steam kullanıcıları oyunu sağlam eleştirmeye başladılar.

Güncel olarak 3282 yoruma sahip olan ME:LE, buna rağmen kullanıcıların %79.74’ü tarafından beğenilmiş ve tavsiye edilmiş. Ancak, olumlu yorumlar bile içlerinde ufak tarzlarda eleştiriler taşıyor nitekim fare hassasiyeti ve fare ayarlarının kalibre edilmesinin zor olması veya güncel ekran kartlarında FPS düşüşleri ve oyunun aniden kapanması gibi çeşitli hatalarla karşılaşmak mümkünmüş. Buna rağmen ME:LE, “Very Positive” statüsünde olsa da oyunun içerdiği teknik hatalar nedeniyle remaster, çıkış anında “Mixed” statüsüne bile düşmüştü.

Ayrıca, Legendary Edition’da yalnızca ilk oyunda kenar yumuşatma ve ortam kapatmayı etkinleştirme/devre dışı bırakma özelliğinin olması kullanıcıların canını sıkmışa benziyor. Öte yandan ultrawide monitörlere sahip olan oyun severler, oyunu 21:9 ekranda oynasalar bile ara sahnelerin 16:9 oranında gösterilmesine bozulmuşlar.

Bütün bunlara rağmen EA, arkasına yaslanıp keyifle çayını yudumlayabilir çünkü Mass Effect Legendary Edition, global satışlarda Resident Evil Village’ı tahtından ederek ilk sıraya kuruldu. Shepard’ın maceraları ise anlık 40 bin kişi tarafından oynanıyor.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image