Metacritic Yılın En Kötü 10 Oyununu Listeledi

Serqinhos
Serqinhos
3 Dk Okuma Süresi

2021 yılının sonlarına geldik ve hemen hemen her şeyin bir özetini çıkarıyoruz. Metacritic ise yılın en iyi oyunlarının aksine yılın en kötü 10 oyununu listeledi. Metacritic sitesini bilmeyeniniz yoktur mutlaka, filmlerin nasıl IMDB’si varsa oyunların da Metacritic’i var. Metacritic’in bu listelemeyi tamamen eleştirmenlerin oylamaları baz alarak yaptığını belirtelim.

Yılın en kötü 10 oyunu listenin kazananı kesinlikle tek bir oyun olabilir o da eFootball 2022. Bildiğiniz üzere Konami bu sene Pro Evolution Soccer oyunu üzerinde değişikliğe giderek eFootball 2022’yi tanıtmıştı. Tanıtımlar tamamen bir devrim olacak niteliğindeydi fakat bu devrim biraz ters işledi ve Metacritic oylamalarına göre yılın en kötü oyunu oldu.

Diğer kötü oyunlar ise çok az bilinen oyunlar oldu. Balan Wonderworld oyunu Sonic, Werewolf: The Apocalypse – Earthblood ve Taxi Chaos oyunlarının yapımcısı aynı zamanda. 5. sırada ise Of Bird and Cage oyunu var, bu oyun ise yeni bir tür oyun yapma kafasıyla çıkan ve çok bilmediğimiz bir türde çıktı, Interactive Musical. Bu listede yerini alması sebebiyle tutturamadıklarını anlayabiliyoruz.

6. sırada hiç de şaşırmadığımız oyunu görüyoruz. Grand Theft Auto: The Triology – The Definitive Edition. Eski oyunların cilalanıp, renklerinin daha renkli yapılıp önümüze serilmiş hali. Oyuncular çıkan bu Definitive Edition’dan çok memnun olmayacak ki bu listede 6. sırayı kapmış.

Yılın en kötü 10 oyunu listesinin son oyunları ise bağımsız bir hack’n’slash yapıt olan Demon Skin, Arkham Horror: Mother’s Emrace ya da Interactive film I Saw Black Clouds gibi çok fazla bilinmedik oyunlardan oluşuyor. Son oyunumuz ise Warhammer 40,000 evreninden Necromunda: Hired Gun oluyor. Oyunun kendi fanlarının dışında çok fazla kişinin dikkatini çekmediği bu oyun Metacritic’in en kötü oyunlar listesinin son sırasında yerini aldı.

Metacritic Yılın En Kötü 10 Oyunu:

  • eFootball 2022 – 25/100
  • Balan Wonderworld – 36/100
  • Werewolf: The Apocalypse – Earthblood – 42/100
  • Taxi Chaos – 42/100
  • Of Bird and Cage – 44/100
  • Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition – 47/100
  • I Saw Black Clouds – 48/100
  • Arkham Horror: Mother’s Embrace – 48/100
  • Demon Skin – 48/100
  • Necromunda: Hired Gun – 49/100
Bu makaleyi paylaş
Takip et
Futbol oyunları sever, YouTube içerikleri üretir...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir