Oyun Haberleri

Metro Exodus Geliştiricisi Yeni Bir AAA IP Üzerinde Çalışıyor

4A Games, Metro Exodus'un Steam üzerinden yayınlanmasından önce yeni IP'leri üzerinde çalışmaya başlamış.

Yüksek puanlar almayı başaran Metro Exodus çıkış yapalı neredeyse iki yıl olacak. Tabii ki de geliştirici ekip bu süreyi boş geçirmedi. 4A Games sadece Metro serisinin yeni oyunu üzerinde değil ayrıca yeni bir oyun üzerinde de çalışıyor.

Dmitry Glukhovsky’nin tasarladığı evrende geçen oyunlar yapan Ukraynalı firma, Metro Exodus’un Steam üzerinden yayınlanmasından önce (oyun ilk olarak 1 yıl önce Epic Games Store için çıkış yaptı) yeni IP’leri üzerinde çalışmaya başlamış. 4A Games, Sabre Interactive ile gittikleri iş birliği sayesinde seriye bazı çok oyunculu öğelere sahip yeni bir yan oyun ortaya çıkarmayı planlıyor.

4A Games proje için iş ilanları da verdi

Son zamanlarda 4A Games’in web sitesinde bir sürü iş ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanların çoğunluğu yeni bir AAA IP oluşturmak için ekibin genişlemesine yardımcı olacak şekilde. Yayınlanan iş ilanları içerisinde Kıdemli Oyun Tasarımcısı, Oyun Sistemleri Tasarımcısı, Kıdemli Teknik Sanatçı, Çevre Konsept Sanatçısı ve Canlılar Konsept Sanatçılığı gibi pozisyonlar yer alıyor. Kıdemli Oyun Tasarımcısı için yayınlanan ilan detaylarında oyunun 4A Games’in sahip olduğu oyun motoru üzerinde Metro serisinden bağımsız olarak geliştirileceği yer alıyor.

Geliştirilen bu yeni oyun için maalesef az bilgi bulunuyor. Bunlar, firma oyunu geliştirirken kendi oyun motorunu kullanacak, araçlar, silahlar, oyuna özel tasarlanmış yaratıklar ve eylemlerimize yanıt verecek son derece etkileşimli bir dünya sunacak olması.

Tüm bunlar göz önüne alındığında Ukraynalı geliştiriciler çıkışı yaklaşmakta olan STALKER 2 ile rekabet ederek piyasada ki konumlarını korumayı planlıyorlar gibi duruyor.

Kaynak
GamePressure

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu