Microids, Yeni Tenten Oyununu Duyurdu

Yeni TenTen oyunu Tintin Reporter – Puro of the Pharaoh'ın 2023 yılında çıkış yapması planlanıyor.

Ali Arda Tik
Ali Arda Tik
2 Dk Okuma Süresi
Tenten Tintin Reporter – Puro of the Pharaoh

Fransız yayıncı Microids, yeni TenTen oyunu Tintin Reporter – Puro of the Pharaoh’u duyurdu. Konsollar ve PC için çıkış yapacak oyun için bir de fragman yayınlandı.

Oynanış hakkında bilgi edinemediğimiz, ancak hikayesi hakkında bilgileri elimizde tuttuğumuz, Pendulo Studios ve Microids iş birliği olan bu yeni Tenten oyunu, 2023 yılında piyasaya sürülecek.

Paylaşılan videonun açıklamasında yer alan hikaye içeriği şu şekilde:

Profesör Sacrophagus ile Akdeniz sefalarında seferdeyken tanışan ünlü Belçikalı gazetecimiz, Pharaoh Kih-Oskh’un mezarını bulmak amacıyla yol aldılar. Mezarın karanlık sırları ne? Mısır’dan Hindistan’a Arabistan’dan geçerken Tintin ve Snowy, en sonunda devasa bir uyuşturucu zincirini araştırmaya koyulacak.

Microids

Oyun 250,000,000 milyondan fazla kopyasını satan; bazılarımızın çizgi filmlerinden, bazılarımızın da filmin adaptasyonundan hatırlayacağı 1932’de çıkan Adventures of Tintin Cigars of the Pharaoh’dan esinleniyor.

İçinde bulanacağımız savaş sistemi içinse Microids, mücadeleci ve eşsiz olarak nitelendirdi. Macera ve araştırma elementlerini içerisinde bulunduracak, ve çevreyle etkileşim sayesinde gizemleri çözmemiş kolaylaştırılacak. Bir çok maceraya tanık olacağımız aksiyon tabanlı bulmacalar ile gizemleri çözeceğimiz yapım, gür ormanların, antik tapınakların, ve başka büyüleyici yerler içerisinde geçecek.

Son olarak bu yeni Tenten oyunu; PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series XS, PC ve Nintendo Switch için piyasaya sürülecek.

İlginizi Çekebilir: Satın Almadan Önce: Saints Row’un Yeni Oyunu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bu makaleyi paylaş
misteRNOOB'u hayatına rutin edenlerden sadece biri...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir