Microsoft, 12 Aylık Xbox Live Gold Aboneliğini Kaldırdı

Berkan Çamlıbel
Berkan Çamlıbel
2 Dk Okuma Süresi

Microsoft, 12 Aylık Xbox Live Gold Aboneliği Satmayı Durdurdu

12 aylık Xbox Live Gold abonelik planını satın alma seçeneği resmi Microsoft mağazasından silindi . Şu andan itibaren Microsoft Türkiye’de bile sadece  Live Gold paketi olarak iki paket seçeneği var. Şu an sadece bir aylık paket (29.99₺) ve üç aylık (74.99₺) paketlerin satışı devam ediyor. Yıllık Xbox Live Gold abonelik planını iptal etmenin nedenlerini maalesef ki öğrenmedik resmi duyuruda sadece “şimdilik ” sözünü duyabildik diyebiliriz .  Bu kelimenin de ifade ettiği gibi 12 aylık paketin gelecekte geri  gelip gelmeyeceği belli değildir.

 Bu aboneliğin kaldırılması, belki de aylık fiyatı göre 45₺’ye gelen ve biraz daha fazla fayda sağlayan Xbox Game Pass Ultimate aboneliğinden daha ucuz olması olabilir.

Abonelikler, kullanıcılara Xbox Live Gold hizmetine erişim sağlar ve hem Xbox One hem de PC’de Xbox Game Pass’i kullanmalarını sağlar.  Buna ek olarak, bu yılın Eylül ayından itibaren Microsoft önemli değişiklik getireceği söyleniyor, çünkü Xbox Game Pass Ultimate, Android işletim sistemli akıllı telefonlarda ve tabletlerde Xbox’tan oyun yayınlamak için bir hizmet olan Project xCloud’u içerecek.FBCBD806 D97B 4C25 BC71 C74534BBF344

(Xbox Live Gold’un kendisi yalnızca Xbox konsollarında çok oyunculu oyun oynamaya ve aylık Altın ve özel indirimlerle Oyunlara erişime izin verir.)

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Ben Berkan Çamlıbel, itinayla 10 yılı aşkın süredir hayatı oyun olanlardanım.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir