Microsoft, Call of Duty’nin 10 Sene Boyunca PlayStation’da Kalması İçin Teklif Vermiş

Geçtiğimiz hafta The Verge'e konuşan Xbox patronu Phil Spencer, bunun için taviz vermeye hazır olduklarını da belirtmişti.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Microsoft’un Activision Blizzard’ı rekor bir bedelle bünyesine katmasından sonra oyun sektörünün bir hayli karıştığını söylememiz pekala yanlış olmaz. Öyle ki İngiliz Rekabet Kurumu’nun devam ettirmekte olduğu sorgulamalar, bu anlaşmanın endüstriye olan etkisine duyulan endişeyi de dile getiriyor.

Bütün bunlar bir yana Xbox patronu Phil Spencer; PlayStation’un ana arterlerinden olan Call of Duty’nin, Activision ile Sony arasındaki anlaşma bittikten birkaç sene sonra PlayStation’a dönebileceğine dair bir sözleşme imzalasa da görüldüğü üzere çabalar yeterli olmuyor.

Nitekim Phil Spencer, bu konuda bir adım attıklarını ifade ederek geçtiğimiz hafta PlayStation’a bir teklif götürdüklerini de resmen açıkladı.

Call of Duty’nin PlayStation’da kalması için teklifler havada uçuyor!

New York Times’a konuşan Phil Spencer, 11 Kasım tarihinde Call of Duty’nin PlayStation’da 10 sene boyunca kalması için bir teklif götürdüğünü ifade etti. Sony ise bu gelişmeyle ilgili olumlu veya olumsuz bir yorumda bulunmadı.

Spencer, Call of Duty markasının oyuncular ne kadar isterse o kadar Sony’de kalmasının önemli olduğunun altını çizerken olası bir uzun süreçli taahhütte herhangi bir bit yeniği yerleştirmeyeceklerini de söyledi.

Halen daha çeşitli ülkelerin kurumları tarafından inceleme altında olan anlaşmaya, Suudi Arabistan ve Brezilya’dan sonra Sırbistan’ın da onay vermesi bekleniyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir