Microsoft Flight Simulator’ın Boyutu Oldukça Azaldı

Ersel Ay
Ersel Ay
1 Dk Okuma Süresi

Microsoft’un uçuş simülasyon oyunu ilk çıkışında oldukça fazla yer işgal etmesi ile gündem olmuştu. Ancak böylesine devasa bir haritaya ve muhteşem grafiklere sahip bir oyunun boyutlarının da yüksek olması kaçınılmaz bir sonuçtu. Neyse ki oyuna gelen son güncelleme, birçok hata düzeltilmesinin yanı sıra oyunun boyutunda da ciddi bir oranda azalma sağladı.

Microsoft Flight Simulator için yapılan son güncelleme ile (1.16.2.0) hava koşulları ve navigasyon ile ilgili küçük hatalar düzeltildi. Tüm bu düzeltmelerle birlikte de oyunun boyutu 170 GB’dan 83 GB’a kadar düştü. Bu %50’den fazla düşüş internet hızının bizim gibi yavaş olduğu ülkeler için oldukça sevindirici bir durum.

Ayrıca oyunun diskte kapladığı alan ile birçok büyük oyun ile kıyaslanabilir hatta makul hale geldi diyebiliriz.  1.16.2.0 güncellemesinin tüm sürüm notlarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Merhaba, öncelikle adım Ersel, 21 yaşındayım. Şu anda Dil ve Konuşma Terapisi öğrencisiyim. Kendimi bildim bileli oyun dünyasındayım. Daha çok aksiyon bazlı story modlu oyunlar oynuyorum. Burada size duygu, düşünce ve tecrübelerimi aktarmak istiyorum.Umarım yazılarım hoşunuza gider. Sağlıcakla kalın efendim. :)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir