Microsoft Store Yakında İstediğiniz Klasöre Oyun Yüklemenize İzin Verecek!

Serhat Uzun
Serhat Uzun
2 Dk Okuma Süresi

Microsoft Windows Mağazasının felaket olduğu bir sır değil. Microsoft, mağazasını modlara karşı biraz daha uygun hale getirse de, Microsoft Store’un hala saçma sorunları var. Örnek vermek gerekirse, oyunlarınızı seçtiğiniz bir klasöre yükleyemezsiniz. Ancak bu haberle birlikte Microsoft Store’daki işler daha iyi hale gelmeye başlayacak.

Microsoft Store Yakında İstediğiniz Klasöre Oyun Yüklemenize İzin Verecek!

Microsoft, nihayet Windows kullanıcılarının Microsoft Store veya PC için Xbox Game Pass’den istedikleri zaman istedikleri herhangi bir klasöre sınırsız erişimle oyunlarını yüklemesine izin verecek. Bu hareket, PC oyuncularının oyunların klasörlerine erişmesine ve bunları özgürce modlamasına ya da Windows kullanıcılarının oyunları istedikleri herhangi bir klasöre veya sürücüye özgürce taşımasına izin verecek.

Microsoft’un planlarına aşina olan kaynaklar, The Verge‘e, değişikliklerin şu anda dahili olarak test edilmekte olan Windows için bir Xbox uygulama güncellemesinin parçası olduğunu söylüyor. Ayrıca, dosyaları doğrulama ve onarma seçeneği de getirilecek.

Microsoft Store

Bu değişikliklerin Xbox uygulamasında olacağını unutmayın. Eğer ki bu uygulamayı yüklemediyseniz o zaman bu değişikliklerden yararlanamayabilirsiniz. Yine de bu çok güzel bir haber ve bunun gelmesini dört gözle bekliyor olacağız.

Aynı zamanda Microsoft, değişiklikleri anlattığı bir video da yayınladı. Xbox Insiders, Xbox PC uygulamasının yeni bir sürümünü yakında test edebilecek ve güncellenmiş uygulamanın, 8 Aralık’ta Halo Infinite’in ücretsiz olacak çok oyunculu sürümünün lansmanından önce beta olarak gelmesini bekliyoruz.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
MisteRNOOB Youtube Ekip Lideriyim. 16 yıldır oyun oynuyorum. Atari ile başlayan bu serüvenim hala devam etmekte.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir