KONSOLPC

Microsoft Tam Olarak Bethesda’yı Satın Almış Değil

Bethesda Softworks, 1986’da Christopher Weaver tarafından kurulmuş Amerikalı bir video oyunu yayımcısı ve ZeniMax Media’nın bir yan kuruluşu.

Bildiğiniz üzere de bir kaç hafta önce Microsoft’un ZeniMax Media’yı satın aldığı duyurusu yapılmıştı. Ancak son gelen bilgilere göre de Microsoft tam olarak Bethesda’yı almış değil. Görüşmeler sonucunda anlaşma sağlanmış, şartlar belirlenmiş ancak resmi satış henüz gerçekleşmemiş. Resmi satışın ise 2021 yılı başlarında gerçekleşmesi planlanıyor.

Bu durum Xbox patronu Phil Spencer’ın Gamereactor ile gerçekleştirdiği röportaj sonrası ortaya çıktı ve netlik kazandı. Phil Spencer’ın konu ile alakalı açıklaması ise şu şekilde:

ZeniMax’i henüz satın almadık ancak alacağımıza dair niyetimizi daha önceden de belirttik. ZeniMax ile aramızdaki anlaşma şuan da hukuksal yollardan geçmektedir ve şuan da bu yolda herhangi bir sorun göremiyoruz. Sizlere şunu söyleyebilirim ki 2021’in başlarında bu iş hal olmuş olacak.

Toplumun şunları bilmesini istiyorum ki Todd Howard (Bethesda Game Studios’ta yönetmen ve yönetici yapımcı) ve Robert A. Altman (ZeniMax Media’nın kurucu ortağı, Başkanı ve CEO’su) ile geleceğe dönük planlar yapmıyorum. Çünkü satın alım işlemi henüz bitmiş değil, bundan ötürü onlarla alakalı yaptığım her düşünce ve olay yasal suçlara yol açar. Buna hakkım yok. Bundan ötürü şuan da ZeniMax içerisinde dönen olaylar beni hiçbir şekilde ilgilendirmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu