Microsoft ZeniMax Media’yı Satın Aldı

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Microsoft ZeniMax Media’yı Satın Aldı

Microsoft’tan beklenmedik bir yatırım hareketi geldi.

Microsoft, Bethesda Softworks’ün de çatı firması olan ZeniMax Media’yı satın aldığını duyurdu. Microsoft bu anlaşma için 7.5 milyar dolar nakit para ödeyecek. Ayrıca Bethesda Softworks, kendi bünyesinde; Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane Studios, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog Games ve Roundhouse Studios stüdyolarını barındırıyor.

Bethesda Softworks’ün göz bebeği olan The Elder Scrolls, Fallout, DOOM, Dishonered gibi oyunlar artık Xbox Game Studio’nun bir parçası olacak ve Xbox Game Pass’e eklenecek.

Bethesda Softworks pazarlama başkan yardımcısı Pete Hines halen daha Bethesda’nın Bethesda olarak kaldığını söylüyor. Pete’e göre sözü geçen yapımların hepsi yine kendileri tarafından yayınlanacak. Xbox CEO’su Phil Spencer ise Bethesda’nın bugünkü ve gelecekteki oyunlarını Xbox çatısı altında görmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ediyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir