Microsoft’tan Yeni Jenerasyon Windows İçin Yeni Bilgiler

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Microsoft’un CEO’su Satya Nadella, Build 2021 konferansı sırasında Windows ile alakalı ilginç ve şaşırtıcı bilgiler paylaştı.

The Verge’ün paylaştığına göre “yeni jenerasyon” bir Windows işletim sisteminin; geliştiricilere ve içerik yapanlara büyük değişiklikler getirmesi, onlara uygulamalarını paylaşmaları ve bunlardan para kazanmaları için daha iyi yollar sunması bekleniyor.

Engadget, geliştiricilere uygulama içi satın alımlar için üçüncü taraf ödeme sistemlerini kullanma seçeneği verileceğini ve bu da geliştiricilerin komisyon ödemekten kaçınmasını sağlayacağını öne sürüyor. Redmond ise geliştiricilere “yenilikçi ve yeni bir açık platform” vaat ediyor. Bunların yanında Microsoft Store’un da devrimsel bir güncelleme alabileceği söyleniyor.

1 5

Nadella, birkaç aydır yeni jenerasyon bir Windows’un özelliklerini test ettiğini ve bunun hakkında konuşmak için sabırsızlandığını ifade etti. Microsoft’un patronuna göre son gelecek güncelleme, bu on yıl içerisindeki en önemli güncelleme bile olabilirmiş. Bu yeni jenerasyon sistemde arayüz yeniden oluşturulacak, birçok yuvarlatılmış köşe ve “hareketli” başlangıç menüsü olacak ve ayrıca eski simgelere de veda edeceğiz.

Microsoft CEO’su, bu güncellemeye basitçe Windows 10 demek istemediğini çünkü her şekilde kendini yenilemeye devam eden bir sistem olduğunu vurguluyor. Temmuz 2021’de Windows 10’un piyasaya sürülmesinin üzerinden 6 yıl geçmiş olduğu göz önüne alınırsa, Microsoft artık beklememeye kararlı.

Sonbaharda ise önemli ölçüde değiştirilmiş bir sistem görebiliriz.

https://www.youtube.com/watch?v=YZ3dVMwZiuE&ab_channel=TheVerge

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir