Hayatı Oyun Olanların Buluştuğu Platform
SOL Banner
SAĞ Banner

Microsoft’un Canlı Yayın Platformu Olan Mixer Kapanıyor ve Facebook Gaming Ortaklığına Gidiliyor

Microsoft’un Canlı Yayın Platformu Olan Mixer Kapanıyor ve Facebook Gaming Ortaklığına Gidiliyor

Ninja ve Shroud gibi ünlü yayıncıları Twitch platformundan transfer edip popülaritesini arttırmayı planlayan ancak istediği başarıyı bir türlü yakalayamayan, Microsoft’un sahip olduğu Seattle merkezli canlı yayın platformu Mixer, 23 Temmuz tarihinde kapatılıyor. Ancak Facebook Gaming ile varılan ortaklık ile Mixer’e dair herşey Facebook Gaming’e yönlendirilecek. Böylelikle Mixer üzerinde bulunan çoğu yayıncı dilerlerse yayınlarına Facebook Gaming üzerinden devam edebilecekler.

Xbox’ın patronu olan Phil Spencer’in dediklerine göre; Mixer olarak diğer platformlara nazaran daha geriden başladıklarını ve izleyici sayılarının diğer platformlara kıyasla oldukça düşük kaldığını açıkladı.

Ayrıca şirket Facebook ortaklığı ile daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor. Microsoft, bu ortaklık ile ileri dönük projeleri arasında olan Xbox bulut oyun akışı hizmeti Project xCloud üzerine de yönelmek istiyor.

Ninja ile Shroud’un akıbeti ise henüz belli değil. Twitch’e geri mi dönecekler, yoksa Facebook Gaming’e mi geçecekler? Henüz açıklamadılar. Ancak Ninja konu ile ilgili “Topluluğumu ve Mixer üzerinde birlikte kurduğumuz şeyleri seviyorum. Bazı kararlar almam gerekiyor ve bu kararları hepinizi düşünerek alacağım.” açıklamasında bulundu.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.