Marvel’ın Taktiksel Strateji Oyunu Midnight Suns Hakkında Oynanış Videosu Yayınlandı

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Marvel, resmi YouTube hesabından geliştirilmekte olan taktiksel RPG strateji oyunu Midnight Suns ile alakalı üç dakikaya yakın bir oynanış videosu yayınladı.

Firaxis Games tarafından geliştirilen oyun, hem XCOM hem de Fire Emblem serilerinden oldukça ilham almış gibi duruyor. Blade, Wolverine ve Ghost Rider gibi birçok Marvel kahramanını içeren oyunda genellikle “İblislerin annesi” Lilith’in terk edilmiş çocuğu olan Hunter’ı yöneteceğiz.

Midnight Suns

Midnight Suns’da neler yapabileceğiz?

Hydra, Lilith’i hayata geri döndürünce Avengers ekibi de onu önceden yenebilmiş tek kişi olan Hunter’ı hayata döndürmüş ki tüm hikaye burada başlıyor. Oyuncular, üç kahramandan oluşan bir takım kurarak, rastgele yetenekler eşliğinde savaşa girecek ki bu da her savaştan önce zorunlu bir taktik değişimi demek oluyor. Oyunda yapılan savaşlar öncesinde Hunter’ın diğer kahramanlarla olan ilişkilerini güçlendirebileceği ve yeni güçlerini açabileceği Abbey’i de gezme imkanı var.

Firaxis’in yaratıcı direktörü Jake Solomon, kendisinin Marvel çizgi romanlarıyla büyüdüğünü ve bu karakterlere ve onların hikayelerine emanet olmanın kendisi için bir onur olduğunu ifade ediyor.

Midnight Suns; PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch ve PC (Steam and the Epic Games Store) için 2022 yılının Mart ayında çıkış yapacak.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image