Minecraft’ın 1.20 Güncellemesi Sonunda Beklenen Özellikleri Getiriyor

Minecraft için beklenen özellik sonunda geliyor.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Minecraft, bildiğiniz üzere artık sadece sandbox temalı bir oyun değil ancak eli neredeyse sektörün her yerine uzanabilen ve geniş kitlelere seslenen bir marka haline geldi. Özellikle Mojang, diğer türdeki yapımlarına odaklanırken Minecraft’a da düzenli içerikler getirmeyi ihmal etmiyor.

Önceki Minecraft Live etkinliğinde bahsettiğimiz yeni özellikler bir yana Mojang, sonunda uzun zamandır beklenen ve ertelenmekte olan arkeoloji sistemini ve yeni bir biyomu da güncellemeye koymaya karar verdi.

Minecraft 1.20 güncellemesi başka neler içerecek?

Live etkinliğinde duyurulan güncellemelerin yanında Mojang, daha önceden duyurduğu arkeoloji sistemini de sonunda oyuna getirecek. Lore hikayesine büyük katkı yapacağı söylenen güncellemeyle birlikte oyunda çeşitli kalıntılar bulabileceğiz.

Öncelikle gerçek bir arkeolog olmak için bir çöl bulmamız gerekecek. Geliştiriciler, yayınladıkları blog gönderisinde şimdilik çöl tapınağı içerisinde kazabileceğimizi ama ileriki vakitlerde kazı yapılacak yerlerin genişleyeceğini belirtiyor. Çöl tapınağı içerisinde şüpheli kum isimli bir bloğa denk geldiğimizde (henüz bu blokla ilgili bir bilgi verilmedi) fırça yardımıyla bu kumu süpürüp içinden rastgele eşyalar ya da çömlek parçaları çıkarabileceğiz.

Bunun dışında fırça yardımıyla etkinlikte yapılan anket sonucu çıkan Sniffer mobunun yumurtalarını bulabileceğiz. Yetişkin bir Sniffer, bizlere bambaşka bitkilerin tohumlarını bulmak için yardımcı olacak.

Elbette uzun zamandır üçüncü taraf modların olmazsa olmazı kiraz çiçeği ağaçları ve biyomu da oyuna eklenecek. Kiraz çiçeği biyomu, pembe yapraklı ve koyu gövdeli ağaçları içerecek ve oyuncular bu ağaçları kullanarak pembe renge sahip tahta eşyalar üretebilecek.

Müthiş yeniliklerle dolu 1.20 güncellemesi, bu yıl içerisinde çıkış yapacak.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir