PCKONSOLMOBİL

Minecraft Caves and Cliffs 2021 Yazında Geliyor

Minecraft Caves and Cliffs 2021 Yazında Geliyor

Minecraft Live 2020, sunulanlarla ilgi çekici ve dopdoluydu.

Youtube üzerinden yayınlanan Minecraft Live 2020’de geliştiricilerle sohbetler yapıldı, Minecraft’ın günümüz dünyasındaki yeri konuşuldu ve ayrıca oyuna gelecek yeni güncelleme ve eklentiler de kıyısından köşesinden gösterildi.

Minecraft Caves and Cliffs, yeni özellikler barındıran bir dizi yenilikler silsilesi ve bu yenilikler sadece kağıt üzerinde kalmayacak gibi duruyor. Öncelikle güncellemenin adından da anlaşılacağı üzere mağaralara düzenleme getiriliyor. Tekdüze mağaraların yanında artık damlataşı ve yemyeşil mağaralar da görebileceğiz. Mağaralar ve dağlar demişken, keçilerin de geleceğini söylememek olmaz.

Mağaraların yanında yeni arkeoloji sistemi de ekleniyor. Alttaki videolardan göreceğiniz üzere kristaller toplama ve taşları fırçalama gibi aksiyonlar, arkeolojinin ürünü. Kristalin yanında bakır (bakırın paslanması), teleskop, modların vazgeçilmesi sırt çantasına benzeyen ama farklı yapıda olan demetler (bundle), sculk sensör bloğu da eklenecek eşyalardan bazıları. Mob olarak ise sadece iki tane yaratık tanıtıldı. Birisi mağara içlerinde yaşayan ve harekete tepki veren Warden ve diğeri de suda yaşayan (tehlikeli de olan) Axolotl.

Caves and Cliffs güncellemesi ise 2021 yazında bizlerle buluşacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu