Minecraft Caves and Cliffs Güncellemesinin Tarihi Belli Oldu

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
1 Dk Okuma Süresi

Oyunun geliştirici Mojang tarafından uzunca süre önce tanıtılan Caves and Cliffs güncellemesinin ilk bölümüne sonunda kavuşuyoruz. İlk olarak tek parça ve oldukça büyük olarak planlanan güncelleme daha sonradan iki parça olarak sunulmaya karar verildi.

Mojang, Minecraft’ın Bedrock ve Java sürümlerinin de bu güncellemeyi alacağını onayladı. Güncelleme 8 Haziran günü bizlere sunulacak. Ayrıca güncelleme Minecraft PE (mobil sürüm), Nintendo Switch, PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S içinde mevcut olacak.

Güncelleme ile oyuna üç yeni çete ekleniyor. Bunlar; su altı yaratıkları aksolotlar, Minecraft Earth’e özel parıltılı kalamarlar ve keçiler. Aksolotlar ve kalamarlar yalnızca boğulurken saldırsalar da genel olarak zararsızlar. Zira keçiler bu çetelerin en saldırganları ve mümkün olduğu sürece oyunculara kafa atıyorlar.

Caves And Cliffs2

Bu çetelerin yanında Caves and Cliffs güncellemesinin ilk bölümü oyuna 91 yeni blok ekliyor. Bu bloklara ametist, bakır ve damlama yaprakları dahil. Mojang “Geri kalan blokların keşfedilmesi biraz zorlu olabilir.” dedi. Yeni gelen blokların hepsini görmek ve deneyimlemek için yaratıcı modu kullanabilirsiniz.

Caves And Cliffs1

Bu güncelleme asıl büyük yeniliklerin sadece başlangıcı ve bir kısmı. Mojang, daha büyük yeniliklere odaklanmak için ikiye ayırmıştı. Güncellemenin diğer yarısının bu yaz çıkması planlanıyor.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image