Minecraft Earth Resmen Tarih Oldu

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Niantic Labs’in Pokemon GO gibi bir yapımla mobil oyun sektörünü alt üst etmesinin ardından çoğu ünlü stüdyonun arttırılmış gerçeklik (AR) oyunlarına yönelmesi işten bile değildi. Nitekim Mojang’in de bu rüzgara kapılıp ortaya çıkardığı Minecraft Earth’ü çıkardığı ve piyasayı yoklamaya çalıştığını ve bugünden itibaren başarısız olduğunu söylesek yanlış bir yorum yapmayız.

Minecraft Earth’e olan destek neden kesildi?

Ocak ayının başlarında Minecraft’ın evreninde geçen mobil bir yan oyun olan Minecraft Earth’e son güncellemesini getiren Mojang, bugün aldığı bir kararla oyuna olan desteğini sonlandırdı ve oyunu dijital marketlerden kaldırdı.  Böyle bir markayı üstlenen bu arttırılmış gerçeklik oyununun başarısız olmasındaki sebeplerden birini, oyunun çıkışından birkaç ay sonra başlayan pandemiye bağlayabiliriz. Bunun yanında Niantic’in sektörün iplerini elinde tutması da oyuna ne kadar güncelleme gelirse gelsin insanların bir türlü Pokemon GO’dan kopmamalarına neden oldu.

Minecraft Earth

Bu gelişmenin ardından şimdi de gözler Witcher evreninde geçen The Witcher: Monster Slayer’a çevrildi. Sizce The Witcher, bir farklılık yapabilecek mi yoksa Pokemon’un arkasından düşen nalları mı toplayacak?

ETİKETLER:
Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir