Minecraft, Youtube’da İnanılmaz İzlenme Sayısına Ulaştı

Şüphesiz ki oyun dünyasının en başarılı oyunlarından bir tanesi Minecraft. Nihai sürüm olarak 2011 yılında bizlerle buluşan oyun, neredeyse piyasaya çıkalı 12 yıl olmasına rağmen popülerliğine popülerlik katmaya devam ediyor. İçerik üreticilerinin en büyük kaynaklarından olan oyun Youtube üzerinde ne kadar izlendiği açıklandı.

İlk olarak 2009 yılında Mojang tarafından piyasaya sürülen oyun, 2014 yılında Microsoft tarafından satın alındı. Bu satın alımından ardından oyuncular çok fazla umutlansa da ne yazık ki oyun çok fazla gelişmedi. Oyunu geliştirmek yerine ise Microsoft, Minecraft: Bedrock Edition, Story Mode, Dungeons ve Minecraft: Earth oyunlarını bizlerin beğenisine sundu.

Minecraft Youtube’da 1 Trilyon’dan fazla izlendi

Oyun çıktığı günden bu yana birçok şey başardı. En çok satılan oyunlar listesinde zirveyi zorlayan oyunun son başarısı ise Youtube gibi büyük bir platformda 1 trilyondan daha fazla izlenme sayısına ulaşması oldu. Youtube’un verilerine bakıldığında piyasaya çıktığı günden bu yana milyonlarca kullanıcı 30.000 yıldan daha fazla süre boyunca Minecraft izledi. Bu başarıyı kutlamak için ise Youtube özel bir video hazırladı.

YouTube; “Verilerimizin gösterdiği gibi, bu topluluğun 500 milyar görüntüleme oluşturması yaklaşık sekiz yıl aldı. Ancak 1 milyar izlenmeye sayısına ulaşması ise ortalama 2 yıl sürdü. Gelecekte ne kadar izlenme sayısına ulaşacaklarını verilerimiz ile tahmin edebiliyor olsakta bu süreci takip etmek oldukça eğlenceli olacak.”

Dilerseniz oyunun web sitesine bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu