Mobil Oyun Önerileri – Bölüm 1

Çağrı Ertürk
Çağrı Ertürk
4 Dk Okuma Süresi

Mobil Oyun Önerileri – Bölüm 1 

Oyun severler olarak en kolay ulaşabildiğimiz oyun platformu mobil platformlar. Hepimizin cebinde veya elinde bir cep telefonu ya da tablet mevcut. Baktığımız zamanda gerek Android gerekse iOS uygulama mağazalarında dünya kadar oyun var ve sürekli artmaya da devam ediyor. Çoğu zaman da bu oyunlardan hangileri iyidir ne oynamalıyım diye marketin içinde kaybolup gidiyoruz. Bu videoda da bunun üzerine size bir nebze yardımcı olmak için bir liste hazırladık. Önerebileceğimiz 5 mobil oyunu sizler için derledik.

Mobil Oyun Önerileri – Bölüm 1

Shadow Fight Arena

Shadow Fight Arena, oyunun kendi evrenindeki birçok kahramanla oynayarak gerek arkadaşlarınızla, gerekse dünyanın dört bir yanındaki oyuncularla sıkı bir mücadeleye girebileceğiniz çok oyunculu bir dövüş oyunu. Oyunda tüm kahramanların kendine has yetenekleri mevcut ve bu yetenekleri her seviye atladığınızda geliştirebiliyorsunuz. Oldukça güzel grafiklere sahip bu oyunu arkadaşlarınızla hoşça vakit geçirmek için değerlendirebilirsiniz.

Ios: Tıkla

Android: Tıkla

Grand Mountain Adventure

Grand Mountain Adventure, tüm kayak merkezlerini keşfedebileceğiniz açık dünya kayak ve snowboard macera oyunu. Oyunda bulunan kayak pistlerinde karla kaplı olan tepelerde güzel manzaralar eşliğinde, yol boyunca çığlar, kızgın ayılar ve düşen kayalar gibi engellerle karşılaşırsınız. Oldukça dinamik bir yapıya sahip olan oyun, çeşitli zorluklarla da tekdüzelikten kendini kurtarıyor.

Android: Tıkla

Ios: Tıkla

Bad North: Jotunn Edition

Bad North: Jotunn Edition, listemizdeki tek ücretli ve yeni strateji oyunlarından biri. Oyunun yapısını Roguelike tarzı gerçek zamanIı taktik oyunu olarak tanımlayabiliriz. Oyunda her adanın kendine özgü şeklinden yararlanarak kendi krallığımızı istilacılara karşı koruyoruz. Fakat hatırlatalım, savaşta adanızı kaybederseniz komutanları da kalıcı olarak kaybedersiniz. Bu da açıkçası oyuna biraz ekstra derinlik ve zorluk katıyor. Fiyatına gelirsek, şu an için ios’da 46,99 TL iken Android fiyatı ise 33,99 TL.

Android: Tıkla

Ios: Tıkla

Dentures and Demons

Listemizdeki en farklı oyundan biri olan Dentures and Demons’ın esprili diyalogları ile 4. duvarı yıkarak sizinle iletişime geçmesi oldukça eğlenceli. Ayrıca oyunun güzel bir hikayesi de var. Oldukça şaşırtıcı akıllıca etkileşimi olan bulmaca içerikli arcade bir oyun. Bir sır perdesini çözmeye uğraşıyorsunuz ve karşınıza bir çok zorluk çıkıyor. İçeriği biraz ağır bir üslupta olduğundan dolayı herkese hitap etmeyebilir ama emin olun size çok farklı bir deneyim yaşatacak.

Android: Tıkla

Genshin Impact

Açık Dünya temelli aksiyon RPG oyunu Genshin Impact 28 Eylül 2020 tarihinde PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve mobil platformlar için piyasaya sürüldü. Çapraz platform desteği bulunan bir oyun olmasına rağmen sadece Playstation 4 haricindeki platformlarda gelişiminizi diğer platformlarda da aktif edebiliyorsunuz. Oyun için, The Legend of Zelda: Breath of the Wild dan oldukça esinlenmiş diyebiliriz. Macera ve gizem dolu devasa bir açık dünyaya sahip olan oyunda her şehirde farklı karakterler mevcut ve bu her karakterinde farklı elementlerle ilgili güçleri var. Başka bir dünyadan gelen bir gezgin olarak kayıp kardeşinizi bulmamız gereken oyunda Paimon adında bir peride bize eşlik diyor. Görevlerimizde bir yandan düşmanlarla mücadele ederken bir yandan da bulmacaları çözmeye çalışıyoruz. Ücretsiz bir oyunda kaliteli içerik sunan nadir oyunlardan olmasıyla Genshin Impact listemize girmeyi başardı.

Android: Tıkla

İos : Tıkla

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir