Capcom’un Monster Hunter Oyunu Tencent İş Birliğiyle Mobil Platformlara Geliyor

Tencent'in başarılı stüdyosu TiMi tarafından geliştirecek Monster Hunter mobil oyununun çıkış tarihi henüz belirlenmiş değil.

Ali Arda Tik
Ali Arda Tik
1 Dk Okuma Süresi

Capcom’un güzide serisi en nihayetinde mobil platformlara geliyor. Oyun dünyasında neredeyse bir akıma dönüşen mobil sektöre giriş, Monster Hunter evrenini de bünyesine katmaya hazırlanıyor. Oyunun geliştiriciliğini ise Tencent’in başarılı stüdyolarından olan TiMi üstleniyor.

Yapımcı ekibin yaptığı açıklamaya göre yeni oyun seriyi tanımlayan aksiyon mekaniklerini elden bırakmazken, mobil platformlara özel yeni bir oyun deneyimi yaratacak. Call of Duty: Mobile, Arena of Valor gibi büyük oyunlara imza atan ekip TiMi Studio Group, mobil platformlara özel oyun için kolları çoktan sıvamış.

Capcom’un en çok satan 2. serisi olan Monster Hunter’ın yeni oyunu için belirlenmiş bir isim henüz yok. Eylül ayı itibariyle 88 milyon adet satan seri, 131 milyon adet satan Resident Evil serisinin gerisindeyken, 49 milyon adet satan Street Fighter’ın önünde bulunmakta.

Capcom’un oyun satışlarına baktığımız zamansa, 2018 yılında çıkan Monster Hunter: World 18.5 milyon adet satış yaparken, 11,3 milyon satış yapan Resident Evil 7 oyunun önünde liderlik koltuğunda otururken, iki oyunu 2021 yılında çıkışı gerçekleştirilen Monster Hunter Rise 11,2 milyon ile takip ediyor.

Bu makaleyi paylaş
misteRNOOB'u hayatına rutin edenlerden sadece biri...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir