Karanlık Fantezi Temalı Metroidvania Esintili Moonscars’ın Çıkış Tarihi Duyuruldu

Karanlık fantezi temasına sahip Moonscars'ın çıkış tarihi resmen belli oldu.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi
Moonscars

Metroidvania türünün olmazsa olmazı karanlık atmosfer ve her daim çileden çıkartacak düşman ile boss tiplemeleri şüphesiz çoğu oyuncunun korkulu rüyasıdır. Özellikle Moonscars gibi oldukça karanlık bir fantezi dünyasına sahip yapım, tüyleri diken diken etmeye yetiyor.

Nitekim Black Mermaid’in geliştirmekte olduğu Moonscars’ın çıkış tarihi de nihayetinde duyuruldu.

Moonscars nedir, ne değildir?

Metroidvania türünün tasarımlarından esinlenmiş karanlık temalı aksiyon indie platformer türündeki yapım; 27 Eylül tarihinde PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series ve Switch’e çıkış yapacak.

Kırmızı ve sarı gibi zıt renklerin vurguları ile doygunluğu azaltılmış bir görselliğe sahip olan yapım, kilden yapılmış Grey Irma isimli bir savaşçının Sculptor’u bulup kendi varlığının gizemini ortaya çıkarma amacını anlatıyor.

Ölüm, bir demirin çekiçle dövülüp şekillendirildiği gibi karakterinizi şekillendirecek ve oynanış kısmında önemli bir yer tutacak. Deneme ve yanılma döngüsünde çaresizlik ve umutsuzlukla gölgelenen 2D mekanlarda ay ışığının aydınlattığı yerleri keşfe çıkın.

Humble Games’in yayıncılığını üstlendiği ve aksiyon ile dinamizm dolu bir kombat sistemine sahip olan Moonscars, ilk günden itibaren Xbox Game Pass’te de yer alacak.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir