Hayatı Oyun Olanların Buluştuğu Platform
SOL Banner
SAĞ Banner

Mortal Kombat’ın Sub-Zero’su Aslında İki Karakteri Barındırıyor

Mortal Kombat’ın Sub-Zero’su Aslında İki Karakteri Barındırıyor

Eski oyuncular her ne kadar bunu bilse de Mortal Kombat serisine yeni olan oyuncular bunu bilmeyebilir zira çok ilginç bir bilgi olduğu kesin.

Mortal Kombat’ın düzinelerce karakteri var ve her karakterin kendine has özellikleri var. Sub-Zero ise bu karakterlerin çok üstünde bir yere sahip. Buz tabanlı güçlere sahip olması ve diğer karakterlere de buz fırlatarak acı çektirmesi herkesin muhakkak sevdiği özelliklerinden. Bunun yanında Sub-Zero aslında iki karakteri bünyesinde barındırıyor; Cryomancer (buzu manipüle edebilen sınıf) Bi-Han ve onun küçük kardeşi Kuai Liang.

İlk Mortal Kombat serilerinde Bi-Han, Lin Kuei klanında görev yapan bir savaşçıydı ve bir turnuvada Scorpion tarafından öldürülmüştü. Kardeşinin intikamını almak isteyen Kuai Liang ise kardeşinin ismini aldı ve buz üstündeki becerilerini sivriltti. İlk görünümünü Mortal Kombat II’de yapan Kuai Liang bu süreden sonra bugünkü Sub-Zero olarak bilinmeye başlandı. Bunun yanında ölen kardeşi Quan Chi tarafından diriltilerek Noob Saibot ismini aldı.

Noob Saibot Mortal Kombat serilerinde kötü adam olurken, Kuai Liang’ın Sub-Zero’su daha kahraman olarak anlatıldı. Ayrıca bu küçük ama herkesin bilmediği bilgi Mortal Kombat: Annihilation’da da açıkça anlatılmıştır; orijinal Sub-Zero öldürülür ve kardeşi yeni Sub-Zero olarak vücut bulur.

1 yorum
  1. Anonim diyor

    mortal kombat hikayesini nerden izleyebilirim

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.