PC

Mount and Blade’e Benzerliği ile Dikkat Çeken The Viking Way, Erken Erişime Geliyor

Mount and Blade’e Benzerliği ile Dikkat Çeken The Viking Way, Erken Erişime Geliyor

Viking temalı Mount and Blade?

Sonbaharda gerçekleşecek olan Steam Oyun Festivali yaklaşırken potansiyeli olan oyunlar da kendilerini erken erişime açmaya başladılar. Dreamscaper, Traveller’s Rest’ten sonra ise karşımızda The VThe Viking Way, Erken Erişimeiking Way var.

The Viking Way, üçüncü kişi bir aksiyon macera oyunu. İçerisinde RPG elementleri de barındırıyor zira oyunun amacı karakterimizi güçlü bir Viking kılmak ve bunu yapmak için de bol bol eşyaya ihtiyacımız olacak. Karakterinize yetenek puanları atayabiliyor ve looter odağı içerisinde ekipmanlar toplayabiliyorsunuz. Bunun dışında Vikinglerin olmazsa olmazı gemilerini kullanabiliyor, güçlendirebiliyor ve hatta onların içerisinde savaşabiliyorsunuz. Oyunun kendine has bir hikayesi de mevcut, çeşitli NPC’lerden görevler alabiliyorsunuz. Yapımcılara göre oyunun en sağlam olduğu (veyahut zaten olması gereken) maddeler ise denizcilik, keşif ve bahriye savaşları. Bol bol kombat ağırlıklı bu oyunda tabii ki medeni gibi ticaret yapabilirsiniz nitekim detaylı bir ticaret sisteminin olacağı söyleniyor. Bunun dışında oyunda efsanevi eşyalara götüren gizli görevler de mevcut, bunun için etraftaki dedikodulara kulak verin!

The Viking Way, neredeyse erken erişime gelmek üzere ve geliştiricilerin de planı oyunu 18 ay boyunca bu aşamada tutmak. Ice Lava Games’e göre oyunun son versiyonu oyunu her yönden geliştirecek ve haritaları, görevleri arttıracakmış. Merakla bekliyoruz.

Oyunun kendi sitesine bakmak istiyorsanız, buyrun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu