PC

Mount & Blade II: Bannerlord, Uzun Zamandır Beklenen 1.4.3 Güncellemesini Aldı

Mount & Blade II: Bannerlord, Uzun Zamandır Beklenen 1.4.3 Güncellemesini Aldı

Mount & Blade II: Bannerlord, daha önceki yazımızda da bahsettiğimiz gibi  yayınlanan bu yama, yüklenme ekranından, haritadaki diyaloglara, otomatik blocklama özelliği dahil olmak üzere oyuna bir çok düzeltme ve değişiklik getiriyor.

TaleWorlds stüdyosunun ünlü oyun serisinin en son çıkanı Mount & Blade II: Bannerlord için daha önce duyurulan güncellemeyi yayınladı. Yamanın adı 1.4.3 olarak geçiyor ve vaat edilen mod oluşturma araçlarını onunla birlikte maalesef ki getirmedi. Ancak bu vaadinin yerine çeşitli hatalar için düzeltmeler de dahil olmak üzere çok sayıda değişiklikler aldı. Örnek vermek gerekirse güncellemeyi yaptığınız andan itibaren, oyuncular haydutların inlerine hangi birlikleri götüreceklerini seçebilecekler ve buna göre haydutların güçleri dengelenecek. Bu, özellik sayesinde haydutlarla çatışmaları çok daha az can sıkıcı hale getirilmiş. Yine oyunla ilgili, oyunun optimizasyonu ve sorunsuz işleyişe devam etmesi için çeşitli iyileştirmelerin yanı sıra dosyaları, köyleri, paralı askerleri, diplomasiyi vb. kaydetmek için düzeltmeler içeriyor.

Oyunculara ayrıca geçen hafta belirtilen otomatik blocklamayı etkinleştirme seçeneği de sunuldu. Lakin şunu hatırlatmamız lazım şimdilik sadece tek oyuncu modunda çalışıyor ve engelleme tuşuna basınca karakterimiz düşman darbesini püskürtmek için gereken yönü seçecek. Buna karşılık, harita seviyesindeki ve  yeni diyalog sistemindeki düzeltmeleri, konuşmaları ve gezintileri daha verimli hale getirecek. Hemde pek çok oyuncunun sıkıntı yaşadığı biraz fazla olan yükleme ekranını izlemek zorunda bu şekilde kalınmayacak. Eğer değişikliklerin tam listesini görmek isterseniz resmî Steam sayfasında güncelleme notları erişilebilir durumda.

1.4.3 yamasına ek olarak, TaleWorlds, bir sürprizde yaptı 1.5.0 güncellemesinin bir beta sürümünü yayınladı. Ve bu da oyunda birçok iyileştirme yapıyor, ancak tüm oyuncuların bu yamaya erişebilmesi biraz zaman alacak. Ne yazık ki, bu yamanın değişiklikler listesinde bir kez daha modding araçlarından yoksun, ancak geliştiriciler bu ayın ilerleyen günlerinde bu mod araçlarının geleceğine söz vermişlerdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu