Mutlu Yıllar MisteRNOOB Okurları!

2022'yi geride bırakırken siz değerli okurlara bir yeni yıl mesajı vermek istedik.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
3 Dk Okuma Süresi

Öncelikle 2022’yi geride bırakırken hiçbir şey dememeyi uygun göremediğimi söyleyerek başlamam gerekiyor. 2022, belki de Türk oyun severler için oldukça zorlu geçen bir yıl oldu zira artan zamlar sebebiyle oyunların fiyatlarının neredeyse her platformda birkaç kere yükselmesi canımızı sıktı. Kimi oyuncu, önümüzdeki sene de fiyatların ne kadar olacağını şimdiden düşünüyor bile.

Nitekim umut etmenin, hüzün içinde oturmaktan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Çoğu zaman bu düşüncem amiyane tabirle “salaklık” olarak nitelendirilse de mottom hep bu şekilde oldu. Sıkıntılı günler bir yana global anlamda oyun sektörünün de ciddi atılımlar yaptığını görüyoruz ve bunları takip edebiliyoruz. Her açıdan günceli takip ederek yolu yarıladığımızı düşünüyorum. Yabancı oyun severler ve stüdyolar ile bu şekilde pasif bir bağ kurabilmek en azından bizi geride bırakmıyor.

MisteRNOOB olarak bizler de bütün bunları göz önüne alarak hareket etmeye çalıştık. Belki bu sene oyun kitlesinin azımsanamayacak bir kısmının zevkine ket vurulmuş oldu. Buna rağmen sizlere en güncel ama aynı zamanda da en doğru haberleri vermeye gayret gösterdik. Türk oyun severlerin birkaç popüler yapımda takılıp kalması ve sürekli onları takip etmesi için değil ama sektörün hem içinden hem de dışından bilgi sahibi olasınız diye yola devam ettik.

Belki 2023, öncekilerden çok farklı olmayacak ya da daha kötü veyahut iyi şekilde sonuçlanacak. Keşke gelecekte yaşanacakları görüp buna istinaden gardımızı alabilsek. Buna rağmen o anı en iyi şekilde karşılayıp bir sonraki günü görmek geriye kalan en mantıklı seçim gibi geliyor. Eğer bu vakte kadar sizlere bir hatamız olursa lütfen affedin ama söylemekten çekinmeyin ki kendimizi geliştirmeye devam edelim.

2023’ün, kendim adına MisteRNOOB ve bizleri takip eden oyun severler için mutlu geçmesini diliyorum. Haberleri sizin önünüze getirip güncel ve doğru bilgiyi verme isteğimiz, tabii ki sizler sayesinde bir ateş gibi parlamaya devam ediyor. Dolayısıyla sizlere ve tanıdıklarınıza MisteRNOOB olarak mutlu yıllar diliyoruz ve son ana kadar oyunla kalmaya devam etmenizi istiyoruz. Umarım bu yıl hem oyun severler hem de Türk oyun sektörü için hep yukarı çıktığımız şekilde sonuçlanır.

ETİKETLER:
Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir