NBA 2K Geliştiricisi Açık Dünya AAA Yarış Oyunu Üzerinde Çalışıyor

Serhat Uzun
Serhat Uzun
2 Dk Okuma Süresi

WWE 2K‘yı 2019 yılında Yukes’ten almadan önce yıllarca NBA 2K serisinden sorumlu olan ve spor oyunları söz konusu olduğunda önde gelen geliştiricilerden biri olan Visual Concepts, ufkunu genişletmek ve bilinmeyen sulara yönelmek istiyor. 

NBA 2K geliştiricisinden bambaşka bir oyun fikri

Visual Concepts’in yapımcı pozisyonu için yayınladığı iş ilanına göre geliştirici “birden fazla platformu hedefleyecek” duyurulmamış bir açık dünya AAA yarış oyunu üzerinde çalışıyor. Kıdemli Yapı ve Otomasyon Mühendisi ve Kıdemli Teknik Sanatçı ilanları, şimdiden heyecan verici yeni açık dünya sürüş oyununun neler vaat edeceğini kanıtlar nitelikte görünüyor.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, oyun aynı zamanda çok oyunculu ögelere de sahip olacak gibi görünüyor. Kıdemli Yazılım Mühendisi için yapılan ilanlarda mühendisten istenen nitelikler ”ağ bağlantılı çok oyunculu deneyimin olabilecek en iyi şekilde olması” ve “oyuncuların uyumlu ve kusursuz bir çevrimiçi deneyim yaşamasını sağlanması” olarak yazılmış. Aynı zamanda bu roldeki kişi, ”tüm oyun sistemlerinin çok oyunculu bir ortam için tasarlandığından ve iyi çalıştığından” emin olmaktan da sorumlu olacak.

visualcpnt

Oyunla ilgili diğer potansiyel ayrıntılar ise her yaş için eğlenceli olacağıyla ilgili öne çıkıyor. Ayrıca bir diğer Kıdemli Yazılım Mühendisi için yapılan listelemede “benzersiz fizik ve geometri işlemeden” de bahsediliyor ki bu durum, oyunun muhtemelen Unreal Engine ile geliştirileceğini gösteriyor. Bunlara bakarak da oyunun oldukça arcade bir tarza sahip olacağını söyleyebiliriz.

Visual Concepts veya 2K’dan proje hakkında somut bir şey duymamız ne kadar sürer, onu göreceğiz.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
MisteRNOOB Youtube Ekip Lideriyim. 16 yıldır oyun oynuyorum. Atari ile başlayan bu serüvenim hala devam etmekte.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir