KONSOL

NBA 2K21, “The City” Modu ile MMO Özelliklere Kavuşuyor

NBA 2K21, “The City” Modu ile oyun açık dünya MMO türüne mi geçiyor? :)))

Yeni jenerasyon konsollara gelecek olan NBA 2K21, harcanan paranın hakkını verebilmek için kendisinden beklenmeyen yöntemlere başvuruyor gibi duruyor. Konsollara gelecek olan ve “The City” isimli mod, MyPlayers karakterlerinin durduğu bir şehir olacak. Şehrin içinde karakterler; yeteneklerini geliştirebilecek, üyeliklere katılabilecek ve NPC’lerden görevler alabilecek. Bu da teorik olarak oyunun, MMO elementleri taşıyan bir oyuna dönüşecek olmasını gösteriyor.

2K, “The City” eklentisini bir trailer ve blog yazısıyla duyurdu. Oyuncular, yeni oluşturdukları karakterin ardından Rookieville’de antrenman yapacaklar ve ardından dört üyelikten birini seçecekler. Bu üyelikler ise basit olarak şehrin dört yakasını; Kuzey, Güney, Doğu ve Batı’yı temsil ediyor. Her bir yakanın ayrı bir takımı, rengi ve logosu var. Her yakanın kendine has bir hikayesi var ve Puma, Converse, Adidas gibi gerçek markalar bile bu modda görünecek. Üstüne üstlük görevler yaparken özel eşyalar kazanabileceksiniz. Her hafta güncelleme gelerek bu eklentinin diri tutulması da bekleniyor.

Gerçekten de şaşırtıcı çünkü bu vakte kadar 2K gibi bir markanın spor oyunları içerisinde MMO bünyesine kayacağını düşünmezdim. Önümüzdeki sene MMO tarzı spor bir oyun göreceğiz gibi duruyor. Bu mod sadece PS5 ve Xbox Series X/S konsolları için duyuruldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu