Netflix Dünya Çapında Ünlü Anime Serisi One Piece’i Canlı Aksiyon Dizisine Uyarlayacak

Çağrı Ertürk
Çağrı Ertürk
2 Dk Okuma Süresi

Netflix Dünya Çapında Ünlü Anime Serisi One Piece’i Canlı Aksiyon Dizisine Uyarlayacak

Netflix, oldukça popüler olan günümüzde de heyecanla takip edilen anime serisi One Piece’i baz alınarak live-action (canlı aksiyon) serisi geliştirdiklerini duyurdu. Yapılan  açıklamaya göre dizinin ilk sezonu 10 bölüm olacak.

Netflix, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Eiichiro Oda’nın imzasını taşıyan ikonik anime dizisinin live-action uyarlamasını yapacağını bu şekilde duyurdu.

Anime’nin Netflix uyarlamasında orijinal yaratıcı Eiiçiro Oda’nın yapımcılar arasında yer alacağı belirtiliyor. Ayrıca Manga sanatçısı konuya ilişkin bazı söylemlerde bulundu:

“Projeyi ilk olarak 2017’de duyurmuştum ama bunu hayata geçirmek uzun zaman alıyor. Hazırlıklar yavaş yavaş sahne arkasında ilerliyordu, öyle görünüyor ki nihayet artık büyük duyuruyu da yapabilirim: Netflix, yani dünyanın en büyük dijital yayın servisi bizlere muazzam bir prodüksiyon desteği sunacak! Bu müthiş ümit verici bir durum!! 10 bölümlük ilk sezonda hikaye nereye kadar ilerleyecek? Oyuncu kadrosunda kimler olacak? Lütfen bir süre daha sabredin ve bizleri takipte kalın!”

Orijinal anime serisindeki ana karakterler Monkey D. Luffy, Straw Hat Pirates, Roronoa Zoro, Nami, Usopp, Sanji, Chopper, Nico Robin, Franky ve Brook’un canlı aksiyon dizisinde yer verilip verilmeyeceği henüz bilinmiyor.

900’den fazla bölümü olan ve onlarca filmi bulunan bir seriyi live-action şeklinde yapılması One Piece’in genel yapısı itibarıyla hayranları tarafından oldukça endişeyle karşılandı. Bu denli uzun soluklu ve dünyası ince detaylarla dolup taşmış bir fantastik serinin hakkını vererek uyarlanması için inanılmaz bir bütçe, hikayenin yeteri kadar anlatılması için oldukça fazla sezon ve çok iyi bir oyuncu kadrosu gerekiyor. Bunlar sağlansa bile Anime ve Mangalardaki gibi hayranlarını tatmin edebilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir