Netflix Games’e 2023 Yılına Kadar 50’den Fazla Oyun Eklenecek

Oyun sektörünün en iyisi olmayı planlayan Netflix, Netflix Games'e bu yılın sonuna kadar 50'den fazla oyun ekleyecek.

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Dijital içerik platformu dediğimizde herkesin aklına ilk olarak Netflix geliyor. Netflix, her ay servisine film/dizi ile yanı sıra gitgide çapı büyüyen oyunlar ekleyerek oyun severlere de servisinde kucak açıyor. Oyun sektörünün en iyisi olmayı planlayan şirket, 2023 yılına kadar platformuna 50’den fazla oyun eklemeyi planlıyor.

The Washington Post’un kaleme aldığı habere göre Netflix, Netflix Games’te bulunan oyun kitaplığını genişletmeye ve yıl sonuna kadar paltformuna 50’den fazla mobil oyun eklemeyi planlıyor. Şirketin bu planı sayesinde son toplantıda açıklanan abone kaybını önlemeyi hedefliyor.

Exploding Kittens Önümüzdeki Ay Netflix Games’de

Exploding Kittens

Ayrıca yine The Washington Post’un haberine göre şirket, önümüzdeki ay Exploding Kittens adını verdiği kağıt parti kart oyunu Netflix Games’de yayınlanacak. Şirketin Exploding Kittens dışında yayınlamayı planladığı diğer oyunlar ise henüz bilinmiyor.

Şirket yalnızca gençleri hedef almıyor. Yetişkin kullanıcılarını da unutmayan Netflix, 2023 yılında ve daha önce çıkış yapacak olan yetişkin içeriklerinde oyun uyarlamalarını yapmayı planlıyor.

New York Üniversitesi Stern School of Business’ta öğretim görevlisi ve oyun endüstrisinde uzman olan Joost van Dreunen, Netflix’in planları hakkında şunları söylüyor:

Netflix’in video oyun endüstrisine çılgınca girişi, şirketin yükselişini ve konumunu korumak için video akışının ötesine geçmesi gerektiğini gösteriyor. Bir TV dizisinin ve Exploding Kittens’a dayanan bir oyunun piyasaya sürüleceğini duyurmak, Netflix’in yeni şeyler denemeye istekli olduğunun bir kanıtı. Ancak bunlar şirketin son zamanlarda yaşanan abone kayıplarının önüne geçebilecek mi şuanlık bunu tahmin etmesi oldukça güç.

Joost van Dreunen
Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir