Netflix, Kendi Oyun Stüdyosunu Kuruyor

Netflix, uygulamada bulunan mobil oyun kütüphanesine gelecek olan oyunlar için üçüncü firmalara bağımlı kalmak istemiyor.

Alperen Kağan Şimşek
1 Dk Okuma Süresi

Daha önceden Assassin’s Creed haberinde dediğimiz gibi Netflix, mobil uygulamasında bulunan oyun kütüphanesi için kendi stüdyosunu kurup oyun geliştirmeye başlayacak. Stüdyo, Finlandiya’nın başkenti olan Helsinki de kurulacak, başında ise EA ve mobil oyun devi Zynga’da görev yapmış olan Marko Lastikka olacak.

Kurulacak stüdyonun oyun geliştiriciliği sektörünün en yetenekli insanlarından bazılarını bünyesinde bulunduracağını açıklayan şirket, geçtiğimiz mart ayında The Walking Dead serisinin mobil oyununu geliştiren firma olan Next Games’i satın alarak stüdyonun bünyesine katmıştı. Bu firmanın yanında Netflix oyun stüdyosunun bünyesine Night School firmasını da eklemişti.

Şirket, bu stüdyonun geliştireceği oyunları yakın zamanda göremeyeceğimizi ve stüdyoya biraz zaman tanımamızı istiyor. Ancak geliştirecekleri oyunlar sayesinde platforma üye olan sayıyı arttırmayı planlıyor.

Bu makaleyi paylaş
2 Senedir misteRNOOB çatısı altında kendimce yazılar ve incelemeler yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir