Netflix Mobil Oyunlardan Başlayarak Oyun Sektörüne Giriyor

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Netflix’in salı günü yayınlanan finans kayıtlarına göre şirket, oyun sektörüne yönelmenin henüz daha erken safhalarda olduğunu ve yolculuğun öncelikli olarak Black Mirror Bandersnatch gibi interaktif diziler veya Stranger Things oyunundan başlaması gerektiğini dile getirdi.

Netflix

Netflix ve oyun işbirliği nasıl olacak?

Netflix üyeliğine herhangi bir şekilde sahip olanlar, oyunlara ekstradan bir ücret ödemek zorunda kalmayacak. Bunun yanında şirket, ilk siftahını mobil oyun sektöründe yapmayı da planlıyor. Ünlü şirketin hissedarlarına yazdığı bir mektupta oyunların; filmler, animasyonlar ve dizilere benzer şekilde yeni bir içerik kategorisi olarak görüldüğü yazıyor.

“Filmlerimiz ve TV dizilerimiz konusunda her zaman olduğu gibi heyecanlıyız ve mevcut tüm içerik kategorilerimizde artan bir yatırım ve büyüme podyumu bekliyoruz, ancak orijinal programlamaya geçişimizde neredeyse on yılı geride bıraktığımız için, Üyelerimizin oyunlara nasıl değer verdiği hakkında daha fazla bilgi edinmenin zamanı geldi.”

Geçen hafta şirket, eski EA ve Facebook yöneticisi Mike Verdu ile bir araya gelmiş ve video oyunları ile ilgili bir proje hakkında konuşmuştu.

Bloomberg’in güncel bir raporuna göre ise Netflix, üyeliklere video oyunlarını 12 ay içerisinde eklemeyi planlıyor. Her ne kadar Netflix, ekstra bir ücret alınmayacağını söylese de üyelik fiyatlarında bir artış bekleniyor.

İronik olarak 2019 yılında da CEO Reed Hastings, şirketin oyunlara hiç bir şekilde yönelmeyeceğini söylemişti. Gelin görün ki şirketin yakın zamanda The Witcher, Sonic the Hedgehog, Castlevania and ve Resident Evil dizi/film adaptasyonlarına el atması büyük bir adımdı.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir