Netflix’in Resident Evil Dizisi İçin Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

14 Temmuz itibari ile Netflix'te yayınlanacak yeni Resident Evil dizisi için ilk tanıtım fragmanı yaynlandı.

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin  - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Capcom’un köklü oyun serilerinden olan zombi temalı aksiyon hayatta kalma oyunu Resident Evil markası üzerine Netflix tarafından bir proje hazırlandığını bir süredir biliyorduk. Geliştirilen bu Resident Evil dizisi hakkındaki resmi bazı detayları ise Netflix tarafından bugün yayınlanan bir fragmanla birlikte öğrenmiş olduk.

Fragman başında gösterilen detaylardan ilki, “New Raccon City 2022” şeklinde adlandırılan zaman dilimi içerisinde gösterilen bir aile ve oyun serisi içerisindeki senaryolarda geçen, genel olarak olayların baş sorumlusu olan Umbrella Compreation adlı şirketin yaptığı deneyleri görmekteyiz. Birkaç referansla birlikte de fragman içerisinde gözüken Umbrella Compreation logoları ve New Raccon City’nin evren içerisindeki normal hâli gösterildikten sonra “London 2036” yazısı ile birlikte fragman bizi zombi kıyametinin gerçekleşmiş olduğu ve her şeyin harabeye döndüğü gelecek zamana atıyor ve bazı ayrıntılarla da burada karşılaşıyoruz.

Ayrıca Netflix’in 2020 yılında duyurduğu üzere, oyunlarda önemli kötü karakterlerden birisi olan Albert Wesker ile bağlantıları olan “Wesker Çocuklarını” dizide göreceğiz. Dizi içerisinde Wesker çocukları hakkında ise “Wesker çocukları New Raccoon City’ye taşındıklarında, ortaya çıkardıkları sırlar her şeyin sonu olabilir” şeklinde bir açıklama yapılmış durumda. Görünüşe göre bu karakterler yapım içerisinde önemli bir yere sahip olacak.

Netflix’in son zamanlarda The Witcher, Castlevania ve Dota: Dragon’s Blood animasyon serisi ile birlikte bir de CGI Resident Evil dizisi gibi oyun uyarlaması yapımlar yayınlanmıştı. Bunların arasına da artık Resident Evil dizisi de yakın zamanda eklenecek.

Dizi 14 Temmuz itibariyle izleyiciyle buluşacak.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Bir şeyler karalıyorum.
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir