Netflix, Son 3 Ayda Ciddi Kan Kaybetti

Bir dünya devi olan Netflix yerini tekrar kazanmak için yeni şeyler bulmak zorunda!

Serqinhos
Serqinhos
2 Dk Okuma Süresi

Yakın zamanda kamuoyuyla paylaşılan bir raporda, Netflix’in büyümesinin “yavaşladığı” gözlemlendi. Son üç ayda abonelikten ayrılanların sayısı 200.000’i bulurken, 2022’nin sonlarına doğru böyle giderse, yayın platformunun 2 milyon abone kaybetmesi bekleniyor.

CNN, Ocak ayında yaptığı haberde, şirketin gelecek planlarının kötü görünmesinden ötürü hisselerinin %20 oranında düşüş gösterdiğini bizlere iletmişti. Ayrıca paylaşılan bu yeni raporda ise yayın platformu yaklaşık 100 milyon insanın aynı hesabı ortaklaşa kullandığını gösteriyor. Bu durum da şirketin gelirlerinin düşmesine büyük bir etken. Zaten Netflix de konu ile ilgili “İnsanların ortak hesap kullanmasından ötürü bizler de yeni filmlere bütçe ayıramıyoruz” açıklamasını yapmıştı.

Stranger Things 4. Sezon Netflix

Netflix‘in sabırsızlıkla beklenilen dizileri olmasına rağmen (Stranger Things 4. Sezon (27 Mayıs), The Crown 5. Sezon (Kasım 2022) ve Sandman (2022)), insanları tekrar geri çekmeye yetmeyecek gibi gözüküyor. Bu ayın başında bildiğiniz üzere Netflix, filmlerin ve dizilerin başlıklarına “Çok Beğendim” ibaresini ekledi, böylece insanların nabzını yoklayabilecekti. Fakat dünya çapında yapmış olduğu zamlardan sonra, insanların Çok Beğenmesi bir şey ifade etmeyecek.

Tabi bu düşüşte rakip firmaların büyümeyesinin de çok büyük etkisi var elbette. Raporda bunun da üzerinde durulmuş; “YouTube, Amazon ve Hulu gibi firmaların son 15 senede büyümelerinden ve son 3 senedir diğer firmaların ön plana çıkmalarından ötürü insanlar çok seçici davranmaya başlamış.”

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Futbol oyunları sever, YouTube içerikleri üretir...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir