Netflix’in The Witcher Dizisi İçin Eskel’in Yeni Aktörü Belli Oldu

Ersel İsmail İSLAM
Ersel İsmail İSLAM
2 Dk Okuma Süresi

Netflix’in The Witcher Dizisi İçin Eskel’in Yeni Aktörü Belli Oldu 

Geçen hafta Netflix’in The Witcher kadrosunda küçük değişiklikler oldu. Koronavirüs salgınının çekim programında meydana getirdiği değişikliklerin sonucu olarak Danimarkalı oyuncu Thue Ersted Rasmussen, Eskel rolünden ayrılmak zorunda kaldı.

Instagram’da resmi bir açıklama ile kendisinin de itiraf ettiği gibi bunu derin bir üzüntü ve kalp kırıklığıyla yaptı. Çünkü projeye dahil olan herkesin bağlılığını ve tutkusunu görmüş ve sette geçirdiği zamanı “gerçekten ilham verici bir deneyim” olarak nitelendirmişti.

Bu durumun sonucunda da prodüksiyon hızlıca yeni bir plan yapmak ve yeni bir Eskel bulmak zorunda kaldı. Kısa zaman içinde de Eskel’in kimin oynayacağına karar verildi. Basil Eidenbenz, İsveç doğumlu, Kurt Okulu’nun yeni witcher’ı olacak.

Basil Eidenbenz Eskel2

Eidenbenz, kariyerinde birçok tanınmış yapımda performans sergiledi. Bunlar arasında, X Company, Victoria ve The Athena gibi yapımları sayılabiliriz. Aslında başından beri Rassmusen’den sonra Eskel rolünü üstlenebilecek favori oyunculardan biri olarak konuşuluyordu. Peki bunu ispatlayabilecek mi? Muhtemelen bunu önümüzdeki yıl göreceğiz.

Hatırlayacağınız üzere The Witcher’ın ikinci sezon çekimleri bu yılın başında başlamış ancak koronavirüs salgını nedeniyle Mart ayında ara verilmişti. Ağustos ayında ise çekimlere tekrar başlandı. Eskel, ikinci sezondaki birçok yeni karakterden biri olacak. Onun dışında diziye eklenecek isimler ise Vesemir (Kim Bodnia), Lambert (Paul Bullion), Cohen (Yasen Atour), Nivellen (Kristofer Hivju) ve Francesca Findabair (Mecia Simson) olacak. Elbette ilk sezondan bildiğimiz Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan ve Joey Batey rollerine devam edecek.

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir