New World Beta Testlerine İlgi Büyük – RTX 3090 Kartlarına Acı Haber

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Gelgelelim yaz ayı da bizleri vurdu ve sıcağın etkisiyle çoğu kişi, oynamak için bir online MMO arıyor gibi duruyor çünkü bu tarz sağlam oyunlar, bu mevsimde oldukça iyi gider. Bunu kanıtlamak istercesine yakın zamanda beta testleri başlayan New World’de oyuncudan geçilmiyordu.

Crowfall ve Swords of Legends Online’ın yanında bir başka MMO  olan Amazon’un geliştirdiği New World’un beta testleri başladı ve dün itibariyle testlere 190.000’den fazla oyuncu geldi.

New World

New World beta testlerine ilgi nasıldı?

SteamDB’den alınan verilere göre anlık (13 saat önce) 190.811 oyuncu, oyunu test etmek için oradaydı. Bu sayı, Grand Theft Auto 5 ve Apex Legends’in de içinde olduğu liste içerisinde oyunu dördüncü sıraya sokmak için gayet makul. Bunun yanında Twitch’de 300.000’den fazla izleyici ile oyun, ikinci sırayı da kaptı.

Tabii ki bu kapalı betaya da çoğu kişi giremiyordu zira oyunu önceden sipariş edenler veya bundan önceki testlere katılan şanslı kişiler dışında oyuncular, beta testlerine alınmıyordu. Nitekim 31 Ağustos’ta çıkacak olan oyun, nasıl bir şekilde sunulacak merakla bekliyoruz.

Kıyaslama isteyenler için Sword of Legends Online, 200.000’den fazla kopya satsa da anlık sadece 18.000 oyuncu baremini geçebildi.

Bu testlerin belki de en ilginç kısmı ise EVGA RTX 3090 ekran kartlarına sahip olanların kartlarının “tepki vermemesi veya bozulmasıydı“. Bu spesifik karta sahip olan oyuncular, donanımlarının aşırı ısındığını ve hatta yandığını bile söylüyor. Amazon ise kendi oyunları ile ekran kartı sorunları hakkında bir korelasyon bulunmadığını söylüyor.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image