Nintendo Switch Online Genişleme Paketi Videosu Hüsranla Sonuçlandı

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
3 Dk Okuma Süresi

Oyun dünyasının en büyüklerinden biri olan Nintendo, geçtiğimiz gün şirketin taşınabilir konsolu Nintendo Switch için Online bir genişleme paketi videosu yayınladı. Videonun içeriğinden ziyade en çok konuşulan detay videonun istatistikleri oldu. Geçtiğimiz gün paylaşılan video Nintendo Youtube kanalının en beğenilmeyen videosu oldu.

Nintendo Switch Online Genişleme Paketi Videosu Beğenilmedi

Nintendo Youtube kanalında paylaşılan birçok video bulunuyor. Kullanıcıların paylaşılan videoları beğenmeme istatistiğine bakıldığında ise göze çarpan birkaç video bulunuyor. Bu güne kadar Nintendo Youtube kanalında kullanıcıların en çok beğenmediği video tahtında Metroid Prime: Federation Force için E3 2015 fuarında yayınlanan fragman oturuyordu.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Nintendo Switch Online + Expansion Pack (Nintendo Switch Online + Genişletme Paketi) videosu ise Metroid Prime videosunu geçerek kanalın en beğenilmeyen videosu oldu. İki videonun da istatistikleri incelendiğinde, Nintendo Switch Online fragmanı 138.000’den fazla beğenmeme ve 17.000 beğeniye sahip iken Metroid Prime videosu yaklaşık olarak 97.000 beğenmemeye ve 11.000 beğeniye sahip.

Genişleme Paketi Neleri İçeriyor ?

Nintendo yayınladığı video ile N64 ve Mega Drive/Genesis oyunlarına erişmek için gereken yeni fiyatlandırma politikasını ilk kez oyuncular ile paylaştı. N64 ve Sega oyunlarını oynamak için gerekli olan Genişletme Paketi, 12 aylık bireysel üyelik için 49,99 $ / 39,99 € / 34,99 £, Aile Üyeliği ise 12 ay için 79,99 $ / 69,99 € / 59.99 £ tutarında olacak. Bakıldığı zaman fiyat oldukça yüksek. Standart bir Nintendo Switch aboneliğinin iki katından daha fazlası.

Online genişleme paketi yeni Nintendo 64 ve Sega Genesis/Mega Drive oyunlarına ek olarak, Animal Crossing: New Horizons için yeni duyurulan ücretli DLC’yi de ekstra para talep etmeden kullanıcılara sunacak.

Kullanıcılar Videoyu Değil de Genişleme Paketini Beğenmemiş Olabilir mi ?

Online genişleme paketi fiyat olarak oldukça yüksek olsa da beraberinde birçok soruna da ev sahipliği yapıyor. N64 online konsolu ile Switch kontrolcüsü arasında ki uyuşmazlık, düğme eşleşme sorunları ve görüntünün bulanık olması gibi sorunlar nedeniyle kullanıcıların hayal kırıklığı yaşamasını sağladı.

Kullanıcılar tarafından bazı oyunlarda gözle görülür bir biçimde ses gecikmesi (bu gecikmede sesin, eylemden birkaç saniye sonra duyulduğu anlamına geliyor), diğer gözle görülür problem ise The Legend of Zelda: Ocarina of Time’da bulunan sisin görsel olarak olarak berbat görünmesi gibi grafik sorunları da bulunuyor.

Klasik oyunlara erişmek için satılan genişleme paketi kullanıcıları hüsrana uğratmış gibi görünüyor. Bu sebeple de Nintendo’nun paylaştıkları videoya dislike atarak tepkilerini göstermişler gibi görünüyor. Nintendo yakın bir dönemde oyuncular tarafından belirtilen sorunları bir çözüme kavuşturabilecek mi, hep beraber göreceğiz.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir