Nintendo Switch, Son Açıklanan Rakamlarla Birlikte PS4 Satışlarını Neredeyse Yakaladı

Nintendo, el konsolu Nintendo Switch'in 2017'den bu yana kaç milyon adet sattığını açıkladı.

Alperen Kağan Şimşek
1 Dk Okuma Süresi
nintendo switch

Nintendo’nun yayınladığı mali rapora göre 2017 de satışa çıkan Nintendo Switch, son 3 ayda 3.34 Milyon daha satarak toplam satışta 111 milyon satış sayısına ulaştı. Aynı rapora göre, 3 ayda Nintendo Switch için 41.4 milyon dijital oyun da satıldı.

Konsolun satış sayıları geçen seneye oranla %22.9 azalmış durumda. Bu duruma en büyük etken olarak da dünya genelinde yaşanan ve diğer konsolları da etkileyen çip kıtlığı olarak görülüyor. Ayrıca Nintendo, 31 Mart 2023 tarihine kadar 21 Milyon adet daha Switch satılmasını bekliyor.

Ayrıca Switch’in tedariki ile alakalı Nintendo tarafından açıklama da yapıldı. “Tatil sezonuna hazırlanırken, uygun nakliye araçlarından yararlanacağız ve her bölgedeki tüketicilere mümkün olduğunca çok Nintendo Switch sistemi sunmak için çalışacağız.”

Switch, Ekim 2016 da duyurulmuş, 3 Mart 2017 de ise satışa sunulmuştu. Konsol, 5 yılda 111 milyon adet satış rakamına ulaşarak 114 milyon adet satılan PlayStation 4’ün ardından tüm zamanların en çok satılan 5. konsolu durumda.

Bu makaleyi paylaş
2 Senedir misteRNOOB çatısı altında kendimce yazılar ve incelemeler yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir