PCKONSOL

Nioh 2, PS4’ün Ardından PC ve PS5 İçin Geliyor

KOEI Tecmo’nun aksiyon oyunu Nioh 2’nin PS4’den sonra, “The Tengu’s Disciple”, “Darkness in the Capital” ve yakın zamanda duyurulan “The First Samurai” DLC’sini kapsayan Nioh 2 Complete Edition olarak PC ve PS5 için de geleceği duyuruldu.

Oyun, PlayStation 4 için 12 Mart 2020’de piyasaya sürüldü ve Japonya’da Koei Tecmo ve dünya çapında Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlandı. Şimdi ise Nioh 2, 5 Şubat 2021 tarihinde PC ve PS5 için çıkış yapacak.

Oyunu kısaca özetlemek gerekirse bir Souls-like oyun. Ne Dark Souls kadar yavaş ne de Sekiro: Shadows Die Twice kadar savunma yapacağınız bir oyun. Hızlı bir oynanışa sahip bir Dark Souls dersek yeridir. Son zamanlarda çok fazla kalitesiz Souls-like oyun görüyoruz fakat Nioh serisi onlardan değil. Nioh Kendine özgü mekanikleri ile Souls öncülük ettiği türü birleştirmiş durumda. Metacritic skorlarına göre de bu işi en iyi yapan oyunlardan.

Nioh: 88 Puan

Nioh 2: 85 Puan

Oyun, ultra geniş ekran uyumluluğunun yanı sıra  4K Ultra HD desteğiyle oynanabilecek ve HDR, 144Hz monitörleri de destekleyecek. Ayrıca KOEI Tecmo, oyunun tam fare ve klavye özelleştirme desteğinin yanı sıra gamepad uyumluluğuna sahip olacağını dile getirdi.

Nioh 2 Oyununun Genel Olay Akışı ve Hikayesi

Nioh 2, Japonya’nın Sengoku zamanlarında, 1555 yılında geçiyor. Bitmek bilmeyen bir savaş Japon topraklarını kurbanlarından beslenen bir şeytana dönüştürüyor. İşte böyle olayların döndüğü bir zamanda ana karakterimiz olacak kişiyle tanışacağız.

Ana karakterimiz olacak kahraman, Mino bölgesindeki doğaüstü yaratıklar olan Yokai’leri avlayacak. Fakat karakterimizin çok büyük bir sırrı olacak:  Karakterimiz, insan ve yokai kanını aynı anda taşıyacak. İnsanlar arasında kendine yer bulamayan kahramanımız tek başına maceralara atılacak.

Kahramanımız bir gün içinde bulunan yokai gücünün kontrolünü kaybedecek ve bir felakete yol açacak. Fakat ‘Spirit Stones’ satan Toukichiro isimli seyyar tüccar, bu zor duruma bir çare bulacak. Bu noktadan sonra ikili kendi yeteneklerini birleştirmeye karar verecek ve daha fazla Spirit Stones bulmaya çalışacak. İşte bu olayların etkisiyle hikaye şekillenmeye devam edecek.

Oyunun Tanıtım Bülteninden

KARANLIĞINIZI SERBEST BIRAKIN

Ölümün kol gezdiği bu vahşi rol yapma oyununda samuray sanatında ustalaşın.

Güzelliğin ve tehlikenin diyarında canavarların ve şeytani ruhların cirit attığı, bitmek bilmeyen savaşların yaşandığı 1555 Japonyasına yolculuk yapın.

Efsanevi Yokai’nin doğaüstü güçlerini kullanan asi bir paralı asker olarak düşmanlarınızı avlayın.

Tehlikeli Sengoku döneminde hayatta kalarak yeni ve ürkütücü Dark Realm’de hayatta kalabilecek misiniz?

• Yenilenmiş dövüş sistemiyle ölümcül silahları ve yetenekleri keşfedin.
• Çok oyunculu modlarda çevrimiçi arkadaşlarınıza katılın: Visitors’da müttefiklerinizi yardıma çağırın ya da Expeditions’da birlikte seviyeleri tamamlayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu