Ori Oyunlarının Geliştiricisi No Rest for the Wicked İsimli Yeni RPG Oyununu Duyurdu

Ori oyunlarının geliştiricisi Moon Studios, yeni oyunları No Rest for the Wicked'i duyurdu.

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
2 Dk Okuma Süresi

Geoff Keighley sunumuyla gerçekleşen The Game Awards 2023 her sene olduğu gibi bu sene de ödülleri sahiplerine dağıttı. Oyun sektörünün en prestijli etkinliği, 32 kategoride ödüller dağıttığı geceyi bolca duyuru ile süslemeyi de ihmal etmedi.

The Game Awards 2023’teki büyük bütçeli yapımların yanı sıra daha ufak bütçelerle geliştirilen yapımların duyuruları da yer aldı. Bunların başındaysa indie denildiği vakit hemen akla gelen, Ori oyunlarının arkasındaki ismin yeni oyunu No Rest for the Wicked bulunuyor.

Karanlık bir temalı bir RPG: No Rest for the Wicked

Ori yapımlarında görmüş olduğumuz tema şüphesiz insanın içini bir hoş eden rahatlatan bir atmosferi beraberinde getiriyordu. Lakin geliştirici ekip yeni oyunları için bunun tam zıttını tercih etmiş olsa gerek ki ortaya No Rest for the Wicked çıkmış.

Fragmanda gördüklerimiz ışığında souls oyunlarının esintilerini gördüğümüzü söyleyebiliriz. Acımasız bir combatın hata payına yer bırakmadığı da bariz. Karanlık fantezi temasına sahip yapım, sanat tarzı ile de bunu perçinliyor. Kralın ölümü ile beraber tahta çıkan kibirli evlat bir yandan, asırlardır görülmemiş veba bir yandan. Tam bir kaos ortamı mevcut ve bunu yönetebilecek yegane kişi ise bilin bakalım kim.

Yeni nesil konsollar ve PC’ye çıkış yapacağı duyurulan oyun, henüz bir çıkış tarihine sahip değil. Lakin 1 Mart’ta gerçekleşecek Wicked Inside, bu durumu değiştirebilir.

Tanıtım fragmanı:

Bu makaleyi paylaş
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise The Sun"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir