Oculus Quest 2 VR Kullanıcıları Çeşitli Yüz Hastalıklarıyla Karşılaşıyor

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Milyonlarca Oculus Quest 2 VR cihazının bir arızaya sahip olduğundan şüpheleniliyor zira 5000’den fazla kişi cihazı kullanırken ciddi sağlık problemleri yaşadığını belirtti

Oculus Quest 2 VR’da sorun ne?

Oculus Quest 2

VR cihazını kullanan birçok kişi, tıbbi yardıma ihtiyaç duyarken Facebook, Oculus Quest 2 headsetlerinin satışını geçici olarak askıya aldı ve bir kullanıcı destek hattı kurarak bu cihaza sahip olanların ücretsiz bir silikon kılıf almaları için harekete geçti. Cihazdaki arızanın, cihaz ve kullanıcının yüzü arasındaki teması yumuşatan yumuşak köpük kaplamadan olduğu söyleniyor. Kullanıcı birçok kişi ise bu elementin, insanların yüzünde kaşıntı, kızarıklık, şişme ve hatta tümör oluşturduğunu bile belirtiyor.

Facebook, bu problemlerle ilgili bir blog postu da paylaştı.

“Üretim sürecinde normalde mevcut olan ve cilt rahatsızlığına katkıda bulunabilecek birkaç eser madde belirledik ve bunlar zaten endüstri standardının altındayken, çok dikkatli bir şekilde onları daha da azaltmak için sürecimizi değiştirdik. Uzman dermatologlar ve toksikologlarla bu seviyelerin son derece düşük olarak kabul edildiğini onayladık. Bu sorun Quest 2 kullanıcılarının yalnızca çok küçük bir yüzdesi tarafından bildirilmiş olsa da, yapacağımız değişikliklerle birlikte, kullanıcıların tahriş yaşama olasılığının daha da düşük olduğuna inanıyoruz.”

Facebook, tüm kullanıcılara köpük pedin üzerine yerleştirilebilen ve böylece yüzden izole edilebilen ücretsiz bir silikon ped sunarak şikayetlere yanıt veriyor. Kapak ayrıca yeni Oculus Quest 2 kitleri ve aksesuarlarıyla birlikte verilecek. Ayrıca, cihazın üretim sürecinde cilt tahrişi oluşumunu azaltacak değişiklikler de sağlanacak. Yukarıda belirtilen sorunları yaşayan Quest 2 kullanıcıları ise kapağı alana kadar cihazı kullanmayı bırakmalıdır.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir