İlginç Haberler

Öğretmenler Derslerinde Half-Life: Alyx’i Kullanıyor

Öğretmenler Derslerinde Half-Life: Alyx’i Kullanıyor

Geçtiğimiz aylarda Polonya’nın egitim müfredatlarına video oyunları eklediklerini ve bunu yaparken de ilk kez This War of Mine oyununu kullandıklarını yazmıştık. Pandemi sürecinde Polonya yine boş durmadı ve bu sefer de derslerinde Half-Life: Alyx’i kullanmaya başladı.

Polonya’nın Poznan ilinde öğretmenler dersleri boş geçmemek için ilginç bir yönteme başvurdu. 25 Mart’tan itibaren online eğitimin zorunlu olmasıyla Szkola 33 okulu, 6 tane 2 saatlik VR dersini Half-Life: Alyx yardımıyla öğrencilere ulaştırdı.

Aşağıdaki videoda gördüğünüz üzere mekanlar, oyun içi mekanikleri ve objeler, Half-Life: Alyx’in bizlere sundukları. Öğretmen Katarzyna Sut, eğitime yeni bir bakış açısı getirmek ve öğrencilerin katılımını arttırabilmek için derslerinde VR kullandığını anlattı.

Bu projede Szkola 33 kadar yerel bir medya şirketi olan OFFshot’un da katkısı büyük. Oyunu bir eğitim materyaline dönüştürme ve entegre etme konusunda zoru başarmışlar gibi duruyor. OFFshot çalışanı Adrian Michalski de tıpkı Kut gibi düşünüyor ve VR’ın geleceğin eğitimde merkezde olacağının altını çiziyorlar.

Aşağıdaki videoyu izleyerek İngilizce dersine katılabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu