EA Games, Origin’in Yerini Alacak Masaüstü EA Uygulamasının Tam Sürümünü Yayınladı

EA Games, Origin'in yerini alacak yeni bilgisayar istemcisini resmi olarak yayınladı.

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Oyun dünyasının en köklü firmalarından EA Games, geliştirdiği oyunları ve zaman zaman yayıncılığını üstlendiği yapımları kendi uygulaması üzerinden oyuncularla buluşturuyordu. Her ne kadar EA Games yapımlarının bazıları Steam gibi farklı dijital mağazalarda da satışa sunuluyor olsalarda, her halükarda oynayabilmek için Origin hesabına sahip olmanız gerekiyordu.

Origin, oyuncular tarafından asla tam anlamıyla kabul görmeyi başramadı. Bunun başlıca nedenlerin birisi özellikle ülkemizde son yıllara kadar yerel fiyatlandırma bulunmaması, uygulamada yaşanan sorunlar ve gündem haline gelen hataların bir türlü düzeltilmemesi. Ancak EA Games, geçtiğimiz yıllarda Origin‘i sıfırdan tasarlanmış uygulamayla yenileyeceklerini açıklamıştı.

Origin Tarihin Tozlu Raflarına Karışıyor ve Yerini Modern EA Uygulamasına Bırakıyor

Ea uygulaması Origin
Ea uygulaması Origin

Duyurulan yeni EA uygulaması kullanıcıların geri bildirimleri, istekleri ve farklı dijital platformlarda en beğendikleri özellikleri bir araya getirilerek tasarlandı. EA Games‘in yeni uygulaması, “daha hızlı, daha güvenilir ve daha akıcı bir oyun deneyimi” sunmayı hedefliyor.

Origin‘in yerini alacak yeni EA uygulaması, geçtiğimiz saatlerde kapalı beta sürecinin sonuna ulaştı. Şuan için bir nevi açık beta sürecinde diyebileceğimiz uygulama resmi olarak tüm kullanıcıların hizmetine sunuldu. Yeni modern tasarımı sayesinde aradığınız oyunları ve içerikleri kolayca bulabileceğiniz, bugüne kadar ki en hafif bilgisayar istemcisi olarak lanse edilen uygulama yakında şirketin resmi bilgisayar istemcisi olacak.

Ayrıca, EA uygulaması Steam, Xbox ve PlayStation gibi diğer platformlara ve hizmetlere bağlanmanıza izin verecek. Bu sayede arkadaş listenizi yeniden oluşturmaya uğraşmadan sorunsuz aktarabileceksiniz.

Origin‘den yeni EA uygulamasına geçişin tam olarak ne zaman yapılacağı henüz açıklanmadı. Ancak, şuanda yeni uygulamayı sorunsuz olarak bilgisayarlarınıza yükleyerek deneyimleyeblir, karşılaştığınız sorunları bildirerek daha da gelişmesine olanak tanıyabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir