Origin’e TL Bazlı Bölgesel Fiyatlandırma Geldi

Ersel Ay
Ersel Ay
2 Dk Okuma Süresi

2011’den bu zamana kadar gelen yoğun istekler sonunda etkisini gösterdi ve EA Games’in dijital oyun satış mağazası Origin, TL bazlı fiyatlandırma yapmaya başladı. Artık Türk Lirası ile Origin’den alışveriş yapabileceğiz.

origin logo

Çıktığı dönemde Steam ile rekabet içerisinde bulunan Origin, günümüzde popülaritesi Steam’in oldukça gerisinde bulunuyor. Bunun nedenlerini ise Steam’in ara yüzü, bölgesel özel ücretlendirmesi ve oyun çeşitliliği olarak sıralayabiliriz.

Türk oyuncuları için en büyük eksiklikse Origin’in TL bazlı bölgesel fiyatlandırma yapmamasıydı. Bu da diğer platformlara göre aynı oyunun Origin’de daha pahalıya satılması anlamına geliyordu. (Origin Euro bazlı satış yapıyordu.) Fakat Electronic Art son yaptığı düzenleme ile bu sorunu ortadan kaldırdı ve mağazasında ki oyunların ve EA Play’in fiyatını diğer platformlar ile eşitledi.

Örnek vermek gerekirse, Fifa 21 ve Madden NFL 21 419,99 TL’ye, Star Wars: Squadrons ve The Sims 4 279.99 TL’ye satın alınabiliyor. Steam’de de oyunlar bu fiyatlardan satılıyor. Ayrıca EA’in ücretli abonelik servisi EA Play de tıpkı Steam’de ki gibi aylık 29 TL iken yıllık abonelik 169 TL. Ayrıca ilk kez abone olacaklar için 9 Mart 2021 tarihine kadar aylık fiyatının 5.80 TL olduğunu söylemekte yarar var.

origin magaza

Aynı zamanda EA Pro’nun da fiyatında düzeltme yapılarak aylık 119 TL ve yıllık 889 TL olarak belirlendi. Umarız ki bu oyuncu dostu güncellemeleri her platformda daha sık görürüz.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Merhaba, öncelikle adım Ersel, 21 yaşındayım. Şu anda Dil ve Konuşma Terapisi öğrencisiyim. Kendimi bildim bileli oyun dünyasındayım. Daha çok aksiyon bazlı story modlu oyunlar oynuyorum. Burada size duygu, düşünce ve tecrübelerimi aktarmak istiyorum.Umarım yazılarım hoşunuza gider. Sağlıcakla kalın efendim. :)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir