Outriders Hakkında Yeni Bilgiler ve Yeni Tanıtım Videosu Yayınlandı

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Bugünkü Square Enix’in Spring 2021 etkinliğinde yeni detayların paylaşıldığı ilk oyun Outriders oldu. Bir Co-op shooter RPG oyunu olan Outriders, People Can Fly’ın geliştirdiği bir oyun ve bu ayın başında demo versiyonu oynamak isteyenler için yayınlanmıştı.

Enoch isimli bir anomalinin gezegendeki tüm yaşam formlarını değiştirdiği bu evrende hayatta kalmak oldukça zorlaşıyor. Outriders lakaplı insanlar, anomalinin kendisine verdiği güçlerle hayatta kalabiliyor, diğer insanlar ise ya doğal seçilime uğruyor ya da başka canlıların besin kaynağı oluyor. Outriders adlı kişiler aralarında dört farklı sınıfa ayrılıyor. Oyunda bu dört karakterin birbirinden bağımsız eşyaları ve geliştirilebilir yetenekleri olacak. Ayrıca her sınıfın kendisine has iyileşme becerileri olacak. O yüzden geliştiriciler, saklanarak oynamak yerine agresif olmanızı söylüyor.

Trickster; zaman, madde ve uzayı kontrol edebilen bir varlık. Manipülasyon yetenekleri sayesinde rakiplerine kolayca üstünlük sağlayabiliyor. “Temperal Slice”, sahip olduğu yeteneklerden bir tanesi.

Technomancer; tam bir uzaktan öldürme makinesi. Teknolojinin getirdiklerini sonuna kadar kullanan bu sınıf, ateşli silahlarla fısıldaşıyor. AoE efektleri ve düşmanlarını elimine etmek için turret’lar koyması sadece bir başlangıç

Devastator; bir tank sınıfı. Yerçekimine karşı gelebilen bu ağır abi, düşmanlarını ezmeyi seviyor. Sakın altında kalmayın.

Son olarak oyunun kimilerine göre en güçlü sınıfı olan Pyromancer, AoE becerileriyle donatılmış bir sınıf. Düşmanlarından enerji çekebiliyor ve onları ateşe verebiliyor.

Outriders’ta yan görevlerin oldukça zengin olduğu ve her birinin bir hikaye içerdiği de söylendi. Zırh, silah özelleştirmelerinin yanısıra loot ve crafting sistemi de önem verilen özelliklerden. Hatta co-op oynanışta öne çıkan “Konvoy” mekaniğinde konvoy aracınızın bile özelleştirmesini yapabileceksiniz.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image