Outriders PC Sürümünde Düzinelerce GB’lık Gereksiz Dosya Bulundu

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
1 Dk Okuma Süresi

Çıkışını teknik hatalarla yapan Outriders, oyuncular ve eleştirmenler tarafından ortalamanın üzerinde bir oyun olarak değerlendirildi. Yapımcı People Can Fly, oyunda olan hataların farkında olduğunu ve yeni yamaların yolda olduğunu belirtti. Ancak oyunun hataları oldukça garip ve sinir bozucu olmaya başladı.

Görünen o ki, 70 GB boş depolama alanı isteyen Outriders bununla kalmıyor ve bunun üzerine 20-30 GB’lık bir dosya oluşturuyor. Bu ekstra depolama alanını işgal etmesinin sebebi de Toasteroven47 adlı bir Reddit kullanıcısı tarafından bulundu. Oyun 23GB‘lık çökme raporlarını içeren dosya oluşturuyor. Hatta bazı kullanıcılar bu dosyanın boyutunun 32GB‘a kadar yükseldiğini bildirdi. Evet yanlış duymadınız yaklaşık 30 GB’lık gereksiz bir çökme raporu dosyası.

Bu dosyayı Kullanıcılar/[kullanıcı adınız]/AppData/Local/Madness/Saved dizininde bulabilirsiniz. Depolama alanınız tükeniyorsa bu dosyadaki bulunan çökme raporlarını silebilirsiniz. Merak etmeyin, oyunda hiç bir problem yaşamayacaksınız.

Çökme raporlarının depolandığı dosyalar genellikle 100MB olurken Outriders’ın bu dosyaları bu kadar fazla alan kaplaması mantığa sığmıyor. Umarız People Can Fly bu durumu en kısa sürede düzeltir.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image