Overwatch 2 ve Diablo 4 Bekleyenlere Kötü Haber, İki Oyun da Ertelendi

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
3 Dk Okuma Süresi

Activision Blizzard, oyuncuların merakla beklediği oyunları Overwatch 2 ve Diablo 4’ü 2019 yılında duyurmuştu. Dünya genelinde hala daha etkisini sürdüren pandemi nedeniyle oyunların ertelenme kararlarına alışmış olsak da bu sefer neden çok farklı.

Şirket tarafından yapılan açıklama, erteleme üçüncü çeyrek kazanç toplantısında biz oyunculara duyuruldu. Activision Blizzard Baş İşletme Sorumlusu Daniel Alegre, oyunların performanslı ve uzun ömürlü olmaları için erteleme kararı adlıklarını söyledi. Ancak bu Blizzard’ın 2022 yılını boş geçeceği anlamına gelmiyor.

Alegre’nin konu ile ilgili açıklaması şöyle;

Blizzard’da ve markalarımızda, etkisi yüksek olan bazı kilit rollerde yeni liderler ile beraber çalışmaya başladık. Bu sebeple sizlerin de merakla beklediği Blizzard’ın gelecek yıl için planladığı içeriklerin bazılarının tam performansını ortaya koyması için geliştirme sürecine devam etmesi gerçeği ortaya çıktı. Hala daha bizler Blizzard olarak siz oyunculara gelecek yıl önemli miktarlarda içerik sunmayı hedefliyoruz.

Ancak Overwatch 2 ve Diablo 4 için başlangıçta ön gördüğümüz lansman tarihini erteleme kararı aldık. Bu markalar sektörde ki en çok beklenen iki oyun olarak karşımıza çıkıyor. Ekiplerimiz son çeyreklerde içerikleri tamamlamak için oldukça büyük adımlar attılar ve atmaya devam ediyorlar.

Oyunlarımızın lansman tarihinden sonra ekiplerimizin oyunları rahat desteklemesi için geliştirme aşamalarını tamamen bitirmeleri gerekiyor. Yaratıcı kaynaklarını daha da büyütmeleri için ekiplerimize biraz daha zaman vermek, oyunların topluluklarını uzun yıllar memnun etmelerini ve oyunun sürekli oynanmasını sağlayacağına inanıyoruz.

Peki Overwatch 2 ve Diablo 4 Ne Zaman Biz Oyuncular ile Buluşacak ?

Bunun cevabını şu an için verebilmek mümkün değil. Zira Activision Blizzard‘ın finans direktörü Armin Zerza da Salı günü konu ile ilgili bir açıklama yaptı, ancak oyunlar için düşündükleri çıkış tarihini açıklamadı. Zerza da Alegra’nın üzerinde durduğu konuya tekrar değinerek, oyunların 2022 yılında piyasaya çıkmasından ziyade bu durumun daha mantıklı bir karar olduğunu söyledi.

Zerza;

Overwatch 2 ve Diablo 4 2022 yılında piyasaya çıkmayacak diye bir maddi çekincemiz kesinlikle yok. Bu gelişme, gelecek yıl görmeği dilediğimiz finansal yükselişi zorlayacak olsa da bizler durumdan oldukça memnunuz. Çalışanlarımız ve markalarımız uzun vadeli başarısı hissedarlarımız için en doğru hareket tarzı olduğunu düşünüyoruz.

Ayrıca unutmadan en büyük markalarımız için önümüzde ki yıl birçok içerik sunmayı planlıyoruz. Sizlere sunmak için sabırsızlandığımız bir sürü içeriğimiz var.

Oyunların ertelenme açıklamalarına alıştığımız dönemde yapılan açıklamalar biz oyuncuları şaşırtmadı. Umarız ki Diablo 4 ve Overwatch 2 bize bahsettikleri kadar iyi oyunlar olur.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image