Oyun Dünyasında Geçtiğimiz Hafta Hiç Konuşulmayanlar (18-22 Aralık)

Oyun Dünyasında Geçtiğimiz Hafta Hiç Konuşulmayanlar'ın ilk bölümünde kıyıda köşede kalmış ve belki bilmediğiniz ve duymadığınız haberleri kısaca derledik.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
4 Dk Okuma Süresi

Oyun dünyası olarak oldukça hummalı geçen bir haftayı daha geride bıraktık. Duyurular, söylentiler, sızıntılar ve daha birçok gelişme derken yılbaşına doğru yelken aldık. Öncelikle MisteRNOOB olarak sürekli yanımızda olan siz değerli okurlarımıza ve takipçilerimize mutlu ve sıcak bir yılbaşı günü dileriz. Umarız ki 2024 yılı, önce size ve ardından ülkemizin güzel insanlarına şans getirir.

MisteRNOOB, kurulduğu ilk günden beri azimli ekibiyle var gücüyle çalışmakta ve oyun dünyasındaki haberleri en temiz ve doğru şekilde aktarmaya çabalamaktadır. Bu yüzden Oyun Dünyasında Geçtiğimiz Hafta Hiç Konuşulmayanlar ilk bölümüyle yeni yıla az kalmışken yepyeni içerikler vasıtasıyla başlayalım dedim. Dolayısıyla belki duymadığınız ya da bilmediğiniz kıyıda köşede kalmış haberleri şöyle bir listeleyelim istedik!

Oyun Dünyasında Geçtiğimiz Hafta Hiç Konuşulmayanlar Bölüm 1

Suicide Squad Arkham evreninin son oyunu olmayacak

Batman Arkham evrenine dönen oyuncular olarak bir hayli sevinçli olduğumuz doğrudur ama çıkan fragmanlar ve odaklanan noktalara bakıldığında kimimiz Suicide Squad’dan pek de bir umutlu değil. Suicide Squad: Kill the Justice League’in olası bir başarısızlığının stüdyoyu Arkhamverse evreninden uzaklaştırma korkusu var.

Ancak bu durum doğru değil. DCU’nun kurucu ortaklarından olan James Gunn, Twitter üzerinden kendisine gelen bir soruya yanıt olarak Suicide Squad’ın Arkham evreninde geçen son oyun olmayacağını ve kendisinin gelecek yapımlar için çok sabırsızlandığını belirtti. Batman’li oyunlar DEVAM!

Obsidian Elder Scrolls spin-off için başvurmuş ama ret yemiş

Obsidian Entertainment’ın elinden çıkan çoğu güzel oyunda imzası bulunan ve 2015 yılına dek KOTOR 2 ve Fallout New Vegas gibi yapımlarda çalışmış olan Chris Avellone, zamanında Bethesda’ya bir Elder Scrolls spin-off’u yapıp yapamayacaklarını sormuş.

Fallout 3 ve 4 arasında geçen New Vegas mantığında olacak olan spin-off, böylelikle Bethesda’nın büyük ölçekli oyunları arasında bir set görevi görecek ve oyunculara daha derinlikli ve geniş maceralar sunabilecekti. Ancak Bethesda, New Vegas’ın satış anlamında beklentileri karşılayamamasını bahane ederek bu fikri direkt olarak reddetmiş. Yazık.

Bu Haftanın gifi Brotherhood’dan:

Anthem toplamda sadece 5 milyon adet kopya satabilmiş

Starfield’ın ilk DLC’si 2024’te geliyor

Büyük bir eklenti paketi olacak olan “Shattered Space”; yeni mekanlar, eşyalar, hikaye görevleri ve daha fazlasını içerecek. Detaylar ise şu anlık paylaşılmadı.

Dead Space ve The Callisto Protocol yaratıcısı projelere devam ediyor

Günümüzün taş gibi korku oyunlarında adı geçen Glen Schofield, Striking Distance’dan ayrıldığından beri daha müsait olduğunu ama zamanını sadece çizim yaparak harcamadığını söylüyor. İlgi çekici ve yeni bir oyun üzerinde çalışan geliştirici, yılbaşından sonra bizlerle detayları paylaşacağını belirtiyor.

Schofield, en son The Callisto Protocol üzerinde çalışmıştı.

Silent Hil 2 Remake stüdyosundan yeni oyunlara yelken

The Medium ve Layers of Fear ile bildiğimiz Bloober Team, Skybound Entertainment ile yayıncılık ve lisans anlaşması yaparak yeni bir oyun için kolları sıvadı. Skybound’un IP’lerinden esinlenecek ve kod ismi R olan yapımın 2025’te çıkması planlanıyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir