Steam ve Epic Games Store Hesaplarını Çalan Trojan Yazılımına Dikkat Edin

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Ünlü antivirüs şirketi Kaspersky tarafındaki araştırmacılar, günümüz oyuncularını ciddi anlamda tehdit eden yeni bir tehlikeye karşı uyarıyor. BloodyStealer isimli bir trojan, oyuncuların Steam ve Epic Games Store gibi popüler hesaplarını çalıyor.

Kaspersky’ın belirttiği üzere trojan, darknet üzerinde oldukça popüler hale gelen bir virüs türü olmasına rağmen çok kolaylıkla ve ucuz yollarla elde edilebiliyor. BloodyStealer’ın Mart 2021’de ilk kez görüldüğü andan itibaren verilere bakan araştırmacılar, virüsün kendini çok iyi sakladığını ifade ediyor.

trojan

BloodyStealer kolaylıkla şifreleri, çerezleri ve banka hesaplarını kendi tarafına alabiliyor ve çok da ucuz fiyata satılıyor. Çeşitli darknet forumlarında virüsün aylık üyeliği 10 dolar iken ömür boyu kullanım ise 40 dolara kadar çıkabiliyor. Virüsün çeşitli popüler platformlara girmesi için gerekli olan paket ise 15 dolar. Etliye sütlüye karışmayanlar ise 280.000 hesap için 4000 dolar ödemesi gerekiyor.

Oyuncular bu trojan tehdidine karşı ne yapmalı?

Hesabınızı korumak için yapmanız gerekenlerden biri iki faktörlü korumayı mutlaka açmanız ve bunu bir alışkanlık haline getirmeniz.  Bunun yanında başka kullanıcılardan gelen dış bağlantılara tıklamamanız da önem arz ediyor. Elbette Microsoft tarafından bilinmeyen uygulamaları indirmek de virüse davetiye çıkarıyor.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image