Oyunu Oynamıyorken Bile Size Musallat Olmaya Devam Eden Bir Silent Hills Oyunu PS5 İçin Gelebilir

Mustafa Akman
Mustafa Akman
3 Dk Okuma Süresi

Oyunu Oynamıyorken Bile Size Musallat Olmaya Devam Eden Bir Silent Hills Oyunu PS5 İçin Gelebilir 

Çoğu oyuncunun, korku oyunu denildiği zaman aklına gelen oyunların başında Silent Hills gelir. PT demosunun büyük başarısından sonra, bir sonraki Silent Hills oyunu şimdiye kadar ki en büyük korku oyunu olmaya aday gibi görünüyordu.

Ancak hatırlayacağınız üzere durumlar pekte iyi gitmemişti. Konami, Silent Hills oyununu iptal etti ve oyunun yönetmeni olan oyun dünyasının dahi çocuğu Hideo Kojima ile yollarını ayırmıştı. O günden sonra ise Silent Hills oyunu için yapılan projeler yönetici kadrosu tarafından pekte hoş karşılanmamıştı. Ancak şirket hala oyunu geliştirmek için uğraşıyor.

Yazımıza neden olan söylenti Alanah Pearce of Rooster Teeth adlı bir gruptan gelmekte. Söylentilere göre Sony’nin Japonya Stüdyosu’nun, Playstation 5’e özel bir Silent Hills oyununu geliştirdiği yönünde. Oyun aynı zamanda Playstation 4 içinde gelebileceği konuşuluyor.

 

Bahsedilen yeni Silent Hills oyunu yukarıda bahsettiğimiz iptal edilen oyun olmayacak. Yani proje oyunu geliştiren eski ekip Team Silent tarafından bağımsız bir şekilde en baştan yapılacak.

Ancak söylentilere göre oyun sıra dışı özelliklere sahip olacak ve oyunu oynamadığınız zamanlarda bile size korku salmaya devam edecek.

Nasıl mı? Hemen anlatalım. Oyun size oyunu oynamazken bile musallat olmaya devam edecek. Bunu da size göndereceği kısa mesajlar, e-Postalar ve buna benzer birçok yolla sağlayarak, sizi sürekli tedirgin edecek. Bu da yetmezmiş gibi akıllı bir aydınlatma sisteminine sahipseniz evin ışıklarını bile yakıp söndürecek. Yani oyunun dışındayken bile size korku dolu anlar yaşatmayı amaçlayan sıra dışı bir oyun olacağı söyleniyor. Alanah Pearce kaynaklarına çok güvendiğini söylese de tabi bunlar şu an için sadece söylenti ama gerçekleşmesi halinde interaktif bir korku oyunu olarak muazzam bir yapım karşımıza çıkabilir.

Aynı zamanda oyunun müziklerinden sorumlu olan Akira Yamaoka, çizimlerinden ise Masahiro Ito ise hala ekibin içerisinde yer almaya devam edecek gibi gözüküyor.

Ne dersiniz? Böyle bir korku oyununu iliklerimize kadar hissetmek güzel olmaz mı? Yorumları alalım…

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Küçüklüğünden bu yana oyunlarla iç içe olan Mustafa, 2020 yılının Nisan ayından bu yana MisteRNOOB.com bünyesinde haberler ve içerikler yazıyor.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir