Oyunlarda İkonikleşmiş 5 Silah

0 570

Oyunlarda İkonikleşmiş 5 Silah

Oynadığımız oyunlarda özellikle Shooter ve FPS tarzı oyunlarında en önemli öge nedir? Tabi ki kullandığımız silahlar. Tamamen düşmanımıza karşı üstünlüğümüzü sağlayabileceğimiz en önemli ögedir. İşte biz de bu yazımızda ikonikleşmiş 5 silahı sıralamak istedik.

Blade of Chaos

Sony Computer Entertainment’e bağlı Santa Monica tarafında geliştirilen God of War serisinde yönettiğimiz karakterimiz  Kratos’un ölümcül kılıçları. 2005’te çıkan ilk oyundan bu yana Kratos bu kılıçları bırakmadı. Son oyun ile farklı bir türde silaha geçen oyun, Kaos Kılıçlarını da oyunculara sunuyor. Zincirler ile Kratos’un kollarına bağlı bu kılıçlar çoğu Olimpos Tanrısı’nın sonu oluyor.

BFG 9000

Büyük yaratıklar için büyük silahlar gereklidir. Doom serisinin ikonik silahı ilk oyunun çıkışından bu yana kullanılıyor. Güçlü ışın patlamaları ile en zor düşmanları yok etmenize yarayan bu silahı serinin son oyunu Doom Eternal’da da gördük. Silah ayrıca Quake serilerinde de kullanılıyor.

Buster Sword

1997 yılı yapımı Final Fantasy VII’de gördüğümüz, Cloud’un kullandığı kılıç yıllar sonra
Final Fantasy VII Remake’de de görmek onu bir klasik yapmaya yetiyor.

Hidden Blade

Assassin’s Creed serisinin her oyununda kullanılan bu silah gerçek bir suikastçi olmanız sağlıyor. Kolunuza bulunan hidden blade sayesinde düşmanlarınıza arkadan yaklaşarak işlerini sessizce bitirip yolunuza devam edebilirsiniz.

.

Gravity Gun

Çıktı yıla damgasını vuran Half-Life 2 silahı. BU silah oyun dünyasının yeni şekillenmeye başladığı yıllarda, oyunlara ilk defa “fizik” ekleyerek nasıl eğlenebileceğinizi gösteriyor. Yerden aldığınız cisimleri düşmanlara fırlayıp işlerini bitirebiliyorsunuz.  Ayrıca bu silah oyundaki bulmacaları çözmemizi sağlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.